UNWTO: Straty branży turystycznej w I poł. ’20 szacow. na 460 mld dol.

W okresie od stycznia do czerwca 2020 r. straty branży turystycznej na świecie szacowane są na 460 mld dol. – ocenia agencja ONZ ds. turystyki UNWTO.

UNWTO podaje też, że światowe przyjazdy turystów z zagranicy spadły tylko w samym czerwcu o 93 proc. w porównaniu z 2019 r.

Z wyliczeń agendy wynika, że w pierwszej połowie 2020 r. liczba przyjazdów turystów zagranicznych spadła o 65 proc. rdr. Agenda ONZ prognozuje także spadek popytu na turystykę zagraniczną w 2020 r. na 70 proc. w relacji do 2019 r.

UNWTO zakłada, że powrót turystyki międzynarodowej do poziomów z 2019 r. zajmie od 2 do 4 lat.

map/ana/


Artykuły powiązane

Turystyka ucierpi pierwsza

Kategoria: Trendy gospodarcze
Sprawa jest prosta. Nie ma ruchu, nie ma kasy. Ile jej zabraknie, okaże się niebawem, albo później i wtedy będzie jeszcze gorzej. Epidemie i pandemie, bardzo źle wpływają na ludzkość, a najbardziej na podróże.
Turystyka ucierpi pierwsza

Dobre wakacje wzmacniają gospodarki

Kategoria: Oko na gospodarkę
USA i Chiny to największe w świecie rynki usług turystycznych. Biorąc pod uwagę wielkość gospodarek od portfeli i kaprysów turystów najbardziej uzależnione są Filipiny i Tajlandia. W Polsce, tak jak w świecie, turystyka rozwija się szybciej niż gospodarka, ale jej znaczenie jest wciąż niewielkie.
Dobre wakacje wzmacniają gospodarki