USA: Indeks wniosków o kredyt hipoteczny MBA wzrósł o 0,9 proc.

W USA zanotowano wzrost indeksu wniosków o kredyt hipoteczny MBA – indeks wyrównany sezonowo wzrósł o 0,9 proc. w tygodniu zakończonym 14 czerwca 2024 r. – podało w komunikacie Stowarzyszenie Banków Hipotecznych (MBA).

Poprzednio indeks wzrósł o 15,6 proc.

kkr/ gor/


Artykuły powiązane

MBA „Bankowość i System Finansowy” – globalna perspektywa ponownie się otwiera

Kategoria: Trendy w zarządzaniu
Zajęcia z zakresu bankowości centralnej, ekonomii i finansów prowadzone przez elitarną kadrę wykładowców i praktyków rynku – to oferta studiów MBA prowadzonych przez Szkołę Główną Mikołaja Kopernika we współpracy z NBP i Akademią Kopernikańską. Zbliża się kolejna edycja wysoko ocenianego kursu.
MBA „Bankowość i System Finansowy” – globalna perspektywa ponownie się otwiera

Odwrócony kredyt hipoteczny – szanse i zagrożenia

Kategoria: Trendy gospodarcze
W Polsce odsetek osób 65+ do 2050 r. będzie stanowił ok. 1/3 polskiego społeczeństwa, wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, przy czym zgodnie z badaniami w zakresie sytuacji na rynku finansów konsumenckich emerytura znajduje się na końcu w rankingu celów oszczędzania polskich gospodarstw domowych. Aż prawie 79 proc. Polaków nie oszczędza z myślą o emeryturze poza oczywiście obowiązkowymi składkami. Wydłużanie się okresu przeciętnego trwania życia oraz stosunkowo niski poziom świadczeń emerytalnych skłania szczególnie osoby starsze do szukania alternatywnych źródeł dochodów.
Odwrócony kredyt hipoteczny – szanse i zagrożenia

Recesja w Rosji pogłębia się

Kategoria: Trendy gospodarcze
W świetle rosyjskiej inwazji na Ukrainę i bezprecedensowych sankcji nałożonych przez kraje zachodnie, uważne śledzenie rozwoju sytuacji gospodarczej w Rosji stało się ważniejsze niż kiedykolwiek. Niniejszy artykuł przedstawia zestaw alternatywnych wskaźników związanych z krajową sytuacją gospodarczą, a jednocześnie niezależnych od oficjalnych danych rosyjskiego głównego urzędu statystycznego.
Recesja w Rosji pogłębia się