USA: Liczba nowych bezrobotnych w ubiegłym tygodniu: 218 tys.

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA wyniosła 218 tys. – poinformował Departament Pracy USA w komunikacie.

Ekonomiści spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 218 tys. wobec 211 tys. poprzednio, po korekcie z 209 tys.

Resort pracy USA podał też, że liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku wyniosła zaś 1,927 mln w tygodniu, który skończył się 18 listopada 2023 r.

Analitycy oczekiwali 1,865 mln wobec notowanych poprzednio 1,841 mln, po korekcie z 1,84 mln.

kkr/ osz/


Artykuły powiązane

Mikołaj Kopernik na polskich znakach pieniężnych

Kategoria: Analizy
Mikołaj Kopernik, znany przede wszystkim jako wybitny astronom, w historii zapisał się również jako ekonomista i jeden z pierwszych orędowników nowoczesnej polityki pieniężnej.
Mikołaj Kopernik na polskich znakach pieniężnych

Rosja: ludzi mamy pod dostatkiem

Kategoria: Raporty
Jednym ze skutków rosyjskiej inwazji na Ukrainę będzie degradacja rosyjskiej gospodarki, nie tylko w wyniku zastosowania sankcji przez kraje zachodnie, ale z przyczyn wewnętrznych – prowadzenia wyniszczającej polityki demograficznej. Obecne władze Federacji Rosyjskiej w sposób ekstensywny, podobnie jak w okresie ZSRR, zarządzają nie tylko surowcami, ale również własnym społeczeństwem.
Rosja: ludzi mamy pod dostatkiem

Kobiety wolą IKE, mężczyźni – IKZE

Kategoria: Trendy gospodarcze
Zarówno Indywidualne Konto Emerytalne, jak i Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego, pozwala zaoszczędzić na podatkach. Wiele osób o tym nie wie lub… nie chce wiedzieć.
Kobiety wolą IKE, mężczyźni – IKZE