USA: Sprzedaż nowych domów w VIII wyniosła 1,01 mln

Sprzedaż nowych domów w USA w sierpniu wyniosła 1,01 mln w ujęciu rocznym wobec oczekiwanych 890 tys. – poinformował Departament Handlu.

Miesiąc wcześniej odnotowano sprzedaż w wysokości 965 tys., po korekcie z 901 tys.

W ujęciu mdm sprzedaż wzrosła w sierpniu o 4,8 proc., wobec wzroście o 14,7 proc. mdm miesiąc wcześniej, po korekcie z 13,9 proc. Tu analitycy oczekiwali spadku o 1,2 proc.

kkr/ asa/


Artykuły powiązane

Nierówności a zadłużenie gospodarstw domowych w USA

Kategoria: Trendy gospodarcze
W ciągu minionych 70 lat zadłużenie gospodarstw domowych w USA rosło, osiągając zawrotny poziom. Pod koniec II wojny światowej wskaźnik zadłużenia do dochodu wynosił 30 proc., a po globalnym kryzysie finansowym wzrósł do rekordowych 120 proc. Jak tłumaczyć tak długotrwały, utrzymujący się dziesiątki lat wzrost zadłużenia gospodarstw domowych?
Nierówności a zadłużenie gospodarstw domowych w USA

Na pandemii skorzystały wielkie firmy technologiczne

Kategoria: Analizy
Na Wall Street notowane są w sierpniu historyczne rekordy. Bije je indeks Standard and Poor's 500, a technologiczny Nasdaq przeżywa prawdziwe szaleństwo. Natomiast wyniki amerykańskich spółek za II kw nie dają jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak długi będzie powrót gospodarki USA do poziomu sprzed pandemii.
Na pandemii skorzystały wielkie firmy technologiczne

Oszczędności emerytalne rosną wolno

Kategoria: Analizy
Polacy niechętnie oszczędzają na emeryturę, o ile nie jest to przymusowe. O emeryturze najczęściej myślą ci, którzy mają do niej najbliżej i to oni najchętniej oszczędzają.
Oszczędności emerytalne rosną wolno