W USA w lipcu przybyło 167 tys. miejsc pracy, poniżej oczekiwań

W firmach w USA przybyło w lipcu 167 tys. miejsc pracy – wynika z raportu prywatnej firmy ADP Employer Services. Analitycy oceniali, że raport ADP wskaże na wzrost miejsc pracy w USA o 1,2 mln. Prognoza rynku dla oficjalnych danych Departamentu Pracy, które zostaną podane w piątek, to wzrost o 1,5 mln.

W czerwcu według ADP przybyło 4,314 mln miejsc pracy, po rewizji z -2,369 mln.

kkr/ gor/


Artykuły powiązane

Najbardziej zagrożeni na liście płac

Kategoria: Oko na gospodarkę
Z 6,4 proc. w marcu do 6,6 proc. w kwietniu wzrosła stopa bezrobocia w krajach Unii Europejskiej. Komisja Europejska w swojej najnowszej prognozie przewiduje, że sięgnie ona w tym roku 9,0 proc. Mniej optymistyczne prognozy mówią, że skutki pandemii dla rynku pracy będą jednak o wiele większe.
Najbardziej zagrożeni na liście płac

Ponad połowa miejsc pracy w Europie Środkowej zagrożona automatyzacją

Kategoria: Raporty
Na skandalu Volkswagena stracił także Mercedes i BMW; wysoki podatek węglowy zmniejszyłby emisję gazów cieplarnianych o 60 proc.; studenci wykładają prawie tak samo dobrze jak profesorowie; ponad połowa miejsc pracy w krajach EŚW jest zagrożona automatyzacją – to tylko niektóre z wniosków z najnowszych ekonomicznych badań naukowych.
Ponad połowa miejsc pracy w Europie Środkowej zagrożona automatyzacją

Światowy rynek gazu skroplonego bez Rosji

Kategoria: Trendy gospodarcze
Rosja jest wiodącym światowym producentem i eksporterem gazu tradycyjnego, transportowanego rurociągami. Nie doceniła jednak rewolucji, związanej z rozwojem światowego rynku gazu skroplonego (LNG).
Światowy rynek gazu skroplonego bez Rosji