Zamówienia w przemyśle Niemiec w X: -6,9 proc. mdm

Zamówienia w niemieckim przemyśle spadły w październiku o 6,9 proc. mdm – podał Federalny Urząd Statystyczny w komunikacie. Analitycy spodziewali się, że zamówienia mdm spadną o 0,3 proc., po zwyżce miesiąc wcześniej o 1,8 proc., po korekcie z +1,3 proc.

W ujęciu rdr zamówienia spadły o 1,0 proc. – podali statystycy.

Analitycy spodziewali się rdr +5,5 proc., po zwyżce miesiąc wcześniej o 10,3 proc., po korekcie z +9,7 proc.

aj/ asa/


Artykuły powiązane

Na pandemii skorzystały wielkie firmy technologiczne

Kategoria: Analizy
Na Wall Street notowane są w sierpniu historyczne rekordy. Bije je indeks Standard and Poor's 500, a technologiczny Nasdaq przeżywa prawdziwe szaleństwo. Natomiast wyniki amerykańskich spółek za II kw nie dają jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak długi będzie powrót gospodarki USA do poziomu sprzed pandemii.
Na pandemii skorzystały wielkie firmy technologiczne

Rolnictwo w czasie pandemii

Kategoria: Analizy
Wpływ pandemii COVID-19 w rolnictwie był mniejszy niż w przypadku innych sektorów z uwagi na stosunkowo niską elastyczność dochodową popytu na żywność. Sytuacja na rynku surowców rolnych była jednak bardzo zróżnicowana wewnętrznie.
Rolnictwo w czasie pandemii

 Podatek spekulacyjny

Kategoria: Analizy
Ceny uprawnień do emisji CO2 w ramach unijnego systemu EU ETS zachowują się ostatnio bardzo dziwnie. W związku z kryzysem gospodarczym i mniejszym zużyciem energii powinny się obniżyć. A jest odwrotnie. Dlaczego?
 Podatek spekulacyjny