Zużycie energii elektrycznej w Polsce w lipcu spadło o 2,9 proc. rdr – PSE

Zużycie energii elektrycznej w Polsce w lipcu wyniosło 13.309 GWh, co oznacza spadek o 2,9 proc., po spadku o 6,96 proc. rdr w czerwcu – wynika z danych PSE.

W okresie styczeń-lipiec zużycie wyniosło 93.949 GWh, co oznacza spadek o 4,85 proc., po spadku o 5,16 proc. rdr w okresie styczeń-czerwiec.

W lipcu produkcja energii w Polsce wyniosła 11.946 GWh energii elektrycznej, tj. o 5,97 proc. rdr mniej wobec 11,18 proc. mniej rdr w czerwcu.

W okresie styczeń-lipiec produkcja wyniosła 86.039 GWh, co oznacza spadek o 7,62 proc. rdr wobec spadku o 7,89 proc. rdr w okresie styczeń-czerwiec. (PAP Biznes)

map/


Artykuły powiązane

Czas tańszej energii dobiega końca

Kategoria: Ekologia
Cena ropy wydźwignęła się już powyżej 30 dolarów za baryłkę. Znak to, że wybudzana z letargu gospodarka światowa na nowo zużywa więcej energii. Koszty ponownie wzrosną. Wyższe rachunki za energię to raczej reguła w większości krajów Unii Europejskiej. W Polsce łatwiej o obniżki cen energii elektrycznej niż gazu ziemnego.
Czas tańszej energii dobiega końca

Przed europejskim elektrycznym boomem

Kategoria: Analizy
W ciągu najbliższych dwóch lat liczba sprzedawanych w Europie nowych samochodów elektrycznych powinna zacząć rosnąć. Przyczynić się ma do tego radykalny wzrost liczby dostępnych na rynku modeli aut. Także takich, których cena będzie dostępna nie tylko dla tych o zasobnych portfelach.
Przed europejskim elektrycznym boomem