Gospodarka polska jest w dobrej kondycji

Marek Belka, szef NBP, przedstawił ocenę perspektyw i wyzwań stojących przed polską gospodarką. W skróconej formie ocena ta zawarta jest w prezentacji poniżej.
Gospodarka polska jest w dobrej kondycji

W Polsce recesji nie będzie – powiedział Marek Belka, prezes Narodowego Banku Polskiego, w czasie spotkania dla inwestorów i emitentów 30 listopada na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Prezes NBP był gościem International Conference for Investors & Issuers, już po raz czwarty zorganizowanej przez GPW, International Herald Tribune oraz The Warsaw Voice.

> Prezentacja w jęz. ang.

> Konferencja – video


Tagi


Artykuły powiązane

Giełda i EBOiR pomagają w raportowaniu pozafinansowym

Kategoria: Analizy
Unia Europejska szykuje zmiany dotyczące raportowania przez przedsiębiorstwa kwestii niefinansowych. Dla wielu z nich to spore wyzwanie. Dlatego Giełda Papierów Wartościowych przygotowała wraz z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) odpowiednie wytyczne dla spółek.
Giełda i EBOiR pomagają w raportowaniu pozafinansowym

Giełda i fundacje dla rodzinnych firm

Kategoria: Analizy
Najczęściej zaczyna się w rodzinie. Taki rodowód ma większość wszelkiego rodzaju firm zakładanych przez ojców, matki czy rodzeństwo. Wiele z nich długo nie przeżywa. Te, które trwają i rosną, prędzej czy później, muszą znaleźć odpowiedź na pytanie, co dalej, zwane pytaniem o sukcesję.
Giełda i fundacje dla rodzinnych firm

Pobudzenie na GPW

Kategoria: Rynki kapitałowe
Zbliżający się ku końcowi rok przyniósł dawno niewidziane na polskim rynku akcji ożywienie – przynajmniej w obrotach. Nie przełożyło się to jednak na wzrosty indeksów, które nie odrobiły spadków z marca. Rok 2020 przyniósł za to spadek aktywności na wtórnym rynku obligacji skarbowych.
Pobudzenie na GPW