Autor: Milena Harzyńska

Reporterka TV, autorka materiałów video w Obserwatorze Finansowym

Europejska energetyka musi byc konkurencyjna

Strategia Unii Europejskiej dla sektora energetycznego powinna być bardziej progospodarcza niż proklimatyczna - uważa Piotr Piela z EY. Wraz z realizacją pakietu klimatycznego UE powinna podejmować działania na rzecz obniżenia cen energii, by móc konkurować z USA i Azją.

realizacja: Milena Harzyńska; zdjęcia: Capital24; montaż: Marek Kliś

Otwarta licencja


Tagi


Artykuły powiązane

Energetyka, wojna i bankowość centralna

Kategoria: Trendy gospodarcze
Dwa niezbywalne fakty mówią nam, że to nie jest kryzys lat 70. XX w., bowiem USA są dziś liderem w produkcji ropy naftowej i gazu naturalnego, a dolar amerykański jako waluta rezerw i bezpieczna przystań dla inwestorów trzyma się niezwykle mocno. W 1973 r. kraje arabskie zrzeszone w kartelu OPEC wprowadziły embargo na eksport ropy naftowej do USA i państw Europy Zachodniej, w odpowiedzi na ich wsparcie udzielone Izraelowi w wojnie z Egiptem. Cena podskoczyła z 2 do 35 (maksimum) dol. za baryłkę ropy, a okres ten naznaczony był słabością amerykańskiej waluty.
Energetyka, wojna i bankowość centralna

Europejski biznes w Chinach a turbulentne zmiany w otoczeniu

Kategoria: Trendy gospodarcze
Poprawiają się wyniki finansowe większości europejskich firm w Chinach, ale prowadzenie działalności gospodarczej stało się trudniejsze w mniej przewidywalnym i mniej stabilnym otoczeniu.
Europejski biznes w Chinach a turbulentne zmiany w otoczeniu