Zielona gospodarka może kwitnąć

Trzeba się nauczyć ekonomii, która nie przekracza granic wyznaczonych przez środowisko naturalne, przekonuje dr. Robert Costanza, współzałożyciel International Society of Ecological Economics Czas:  1:05:26 Źródło: Yale University


Tagi


Artykuły powiązane

Zielona transformacja w Azji

Kategoria: Analizy
Państwa Azji należą do największych światowych emitentów gazów cieplarnianych, jednocześnie wiele z nich coraz mocniej odczuwa skutki zmian klimatycznych. Dlatego rośnie liczba krajów ustanawiających konkretne cele na drodze zielonej transformacji, choć nie są one tak ambitne jak w Europie.
Zielona transformacja w Azji

„Zielona” inflacja już tu jest!

Kategoria: Ekologia
„Zielona” inflacja, tj. wzrastający koszt transformacji od energetyki konwencjonalnej (ropa, gaz, węgiel) do tej opartej na odnawialnych źródłach energii (OZE) jest już z nami, co też  pośrednio przyznała przedstawicielka RFN w Zarządzie i Radzie Dyrektorów Europejskiego Banku Centralnego – pani Isabel Schnabel.
„Zielona” inflacja już tu jest!

Czy wojna w Ukrainie osłabi zieloną transformację energetyczną UE?

Kategoria: Analizy
Realizacją celów klimatycznych UE miała być m.in. stopniowa rezygnacja z rosyjskich węglowodorów: gazu, ropy i węgla. Inwazja Rosji na Ukrainę, doprowadzając do zjednoczenia Zachodu przeciwko Kremlowi może paradoksalnie przyspieszyć osiągnięcie przez Europę neutralności klimatycznej.
Czy wojna w Ukrainie osłabi zieloną transformację energetyczną UE?