Zbyt niecierpliwi, by czytać książki

Jeśli twoje dziecko chce cukierka, a ty każesz mu czekać, obiecując w zamian więcej cukierków, uczysz go bardzo ważnej umiejętności.
Zbyt niecierpliwi, by czytać książki

Brody CC BY-NC Brody

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Stanforda pokazały, że dzieci, które wolą poczekać na dwa cukierki, zamiast rzucać się natychmiast na jeden, są inteligentniejsze i odnoszą więcej sukcesów niż jeszcze dekadę temu. To premia za cierpliwość – towar obecnie deficytowy.

W życiu gospodarczym cierpliwość odeszła do lamusa. Dlatego, gdy Mark Zuckerberg – szef portalu bazującego na szybkim przeglądaniu niezobowiązujących treści – ogłasza, że 2015 r. powinien być rokiem czytania książek, zakrawa to na parodię. Z drugiej strony uwypukla to fakt, że w świecie plotki, gagów i filmów z kotami, inwestowania czasu w czytanie książek może wydawać się nieproporcjonalnie dużym wysiłkiem.

Więcej w The Guardian

Brody CC BY-NC Brody

Tagi


Artykuły powiązane

Superfani czyli sekret odnoszących sukcesy biznesów

Kategoria: Innowacje w biznesie
Superfanów, czyli klientów którzy kupią prawie wszystko co wyprodukujesz, często w przedsprzedaży, mogą mieć nie tylko gwiazdy rocka czy legendarne firmy takie jak Apple. Tak twierdzi Pat Flynn w swojej najnowszej książce „Superfans: The Easy Way to Stand Out, Grow Your Tribe, And Build a Successful Business”.
Superfani czyli sekret odnoszących sukcesy biznesów

Nuta optymizmu

Kategoria: Trendy gospodarcze
W czasach zarazy niełatwo o nadzieję, ale nawet w czasach „Dekameronu” próbowano patrzeć w przyszłość z optymizmem.
Nuta optymizmu