Czekając na pracę

Długoterminowe bezrobocie jest coraz większym problemem Europy i Ameryki.

Ponad jedna trzecia bezrobotnych w krajach rozwiniętych nie ma pracy dłużej niż rok. Według danych OECD od wybuchu kryzysu liczba długoterminowo bezrobotnych podwoiła się do prawie 17 mln osób. W Hiszpanii 3 miliony osób nie można znaleźć pracy od ponad roku, mniej więcej tyle samo, ile w znacznie większych Stanach Zjednoczonych.

Ten problem może sam się napędzać.

>>cały komentarz i infografika: Economist.com

oprac. k.nedz.


Tagi


Artykuły powiązane

Pytania o korzyści z handlu międzynarodowego

Kategoria: VoxEU
Wartość dodana wytworzona w jednym kraju może przekładać się na dochód w innym kraju. Perspektywa dochodów powinna zostać uwzględniona we wszelkich dyskusjach na temat „nieuczciwego” handlu międzynarodowego.
Pytania o korzyści z handlu międzynarodowego

Zawstydzające początki tygodnika „The Economist”

Kategoria: Społeczeństwo
Najpopularniejsze obecnie ekonomiczne pismo świata – brytyjski magazyn „The Economist” – w początkach swojego istnienia protestowało przeciwko ustawowemu ograniczaniu liczby godzin pracy dzieci do dwunastu godzin dziennie. Tygodnik oburzał się na darmową edukację dla ubogich, nawet jeżeli finansowali ją filantropi.
Zawstydzające początki tygodnika „The Economist”

Boston najlepszy dla młodych ekonomistów

Kategoria: VoxEU
Młodzi ekonomiści nagradzani w ostatnim okresie za prace naukowe najczęściej studiowali, do momentu uzyskania doktoratu, w Stanach Zjednoczonych, a w szczególności - w Bostonie - takie wnioski wynikają z badań autora niniejszego artykułu.
Boston najlepszy dla młodych ekonomistów