Donald Trump konsultuje swój program gospodarczy z podażowcami

We wrześniu 2015 r. Trump przedstawił program reform gospodarczych, które miały kosztować ok. 10 bln dol. w ciągu 10 lat. Gdy stało się praktycznie pewne, że otrzyma nominację Partii Republikańskiej w wyborach na prezydenta Trump stwierdził, że jego program jest jedynie punktem wyjścia do negocjacji z demokratami.
Donald Trump konsultuje swój program gospodarczy z podażowcami

Donald Trump (CC BY-SA Gage Skidmore)

Okazuje się jednak, że zespół Trumpa jest otwarty na zmiany jeszcze wcześniej. W ubiegłym miesiącu sztab Trumpa skontaktował się z dwoma znanymi zwolennikami ekonomii podaży – Larry’m Kudlowem, który prowadzi program w CNBC i Stephenem Moorem z Heritage Foundation, wieloletnim publicystą Wall Street Journal.

Ekonomiści radzili mu, żeby zmniejszył budżetowy koszt swojego planu zachowując jego prowzrostowy charakter.

Jednocześnie Trump wypowiada się z sympatią o standardzie złota. W wywiadzie dla GQ powiedział „Dziś bardzo trudno byłoby wprowadzić standard złota, ale gdyby to było możliwe, byłoby to fantastyczne rozwiązanie. Mielibyśmy standard, na którym można oprzeć naszą walutę.”

Gdyby udało się połączyć obniżenie podatków z uzdrowieniem polityki pieniężnej, efektem mógłby być szybki wzrost gospodarczy, tworzący miliony nowych miejsc pracy.

Cały komentarz na stronie Forbesa.

Donald Trump (CC BY-SA Gage Skidmore)

Tagi


Artykuły powiązane

Ukraiński bank centralny liczy na nowy program pomocowy MFW

Kategoria: Analizy
Narodowy Bank Ukrainy (NBU) uważa, że ukraiński rząd powinien dążyć do zabezpieczenia nowego pakietu pomocy finansowej w Międzynarodowym Funduszu Walutowym (MFW). Nowy program finansowania mógłby trwać do czterech lat, a jego wartość miałaby wynieść do 10 mld dolarów.
Ukraiński bank centralny liczy na nowy program pomocowy MFW

Ukraine's central bank eyes new IMF program of up to USD10bn

Kategoria: Macroeconomics
The Ukrainian government should seek a new support program with the International Monetary Fund (IMF) of up to USD10bn, with a duration of up to four years, the National Bank of Ukraine (NBU) believes.
Ukraine's central bank eyes new IMF program of up to USD10bn