Donald Trump konsultuje swój program gospodarczy z podażowcami

We wrześniu 2015 r. Trump przedstawił program reform gospodarczych, które miały kosztować ok. 10 bln dol. w ciągu 10 lat. Gdy stało się praktycznie pewne, że otrzyma nominację Partii Republikańskiej w wyborach na prezydenta Trump stwierdził, że jego program jest jedynie punktem wyjścia do negocjacji z demokratami.
Donald Trump konsultuje swój program gospodarczy z podażowcami

Donald Trump (CC BY-SA Gage Skidmore)

Okazuje się jednak, że zespół Trumpa jest otwarty na zmiany jeszcze wcześniej. W ubiegłym miesiącu sztab Trumpa skontaktował się z dwoma znanymi zwolennikami ekonomii podaży – Larry’m Kudlowem, który prowadzi program w CNBC i Stephenem Moorem z Heritage Foundation, wieloletnim publicystą Wall Street Journal.

Ekonomiści radzili mu, żeby zmniejszył budżetowy koszt swojego planu zachowując jego prowzrostowy charakter.

Jednocześnie Trump wypowiada się z sympatią o standardzie złota. W wywiadzie dla GQ powiedział „Dziś bardzo trudno byłoby wprowadzić standard złota, ale gdyby to było możliwe, byłoby to fantastyczne rozwiązanie. Mielibyśmy standard, na którym można oprzeć naszą walutę.”

Gdyby udało się połączyć obniżenie podatków z uzdrowieniem polityki pieniężnej, efektem mógłby być szybki wzrost gospodarczy, tworzący miliony nowych miejsc pracy.

Cały komentarz na stronie Forbesa.

Donald Trump (CC BY-SA Gage Skidmore)

Tagi


Artykuły powiązane

Wzrost znaczenia złota w rezerwach dewizowych banków centralnych

Kategoria: Analizy
Bezprecedensowy wzrost rezerw dewizowych banków centralnych stanowi jedną z najważniejszych cech charakteryzujących współczesną gospodarkę światową. Od ponad dziesięciu lat szczególnie zauważalny jest także wzrost popytu banków centralnych na złoto, które ponownie staje się strategicznym aktywem w portfelach rezerw wielu krajów.
Wzrost znaczenia złota w rezerwach dewizowych banków centralnych

Czy prywatna własność ziemi szkodzi gospodarce?

Kategoria: Sektor niefinansowy

Prywatna własność ziemi jest niekorzystna dla większości obywateli. Przynajmniej w takiej formie, w jakiej występuje w większości rozwiniętych krajów, w tym w Polsce. Tak twierdzi Henry George w ekonomicznym bestsellerze wszech czasów Progress and poverty.

Czy prywatna własność ziemi szkodzi gospodarce?

Jak ocalono polskie złoto w czasie II wojny światowej

Kategoria: Polityka pieniężna
O niezwykłych przygodach 51 skrzyń ze sztabami możemy się dowiedzieć z książki Jak ocalono polskie złoto autorstwa Cristiana Păunescu oraz Dorina Matei.
Jak ocalono polskie złoto w czasie II wojny światowej