Donald Trump konsultuje swój program gospodarczy z podażowcami

We wrześniu 2015 r. Trump przedstawił program reform gospodarczych, które miały kosztować ok. 10 bln dol. w ciągu 10 lat. Gdy stało się praktycznie pewne, że otrzyma nominację Partii Republikańskiej w wyborach na prezydenta Trump stwierdził, że jego program jest jedynie punktem wyjścia do negocjacji z demokratami.
Donald Trump konsultuje swój program gospodarczy z podażowcami

Donald Trump (CC BY-SA Gage Skidmore)

Okazuje się jednak, że zespół Trumpa jest otwarty na zmiany jeszcze wcześniej. W ubiegłym miesiącu sztab Trumpa skontaktował się z dwoma znanymi zwolennikami ekonomii podaży – Larry’m Kudlowem, który prowadzi program w CNBC i Stephenem Moorem z Heritage Foundation, wieloletnim publicystą Wall Street Journal.

Ekonomiści radzili mu, żeby zmniejszył budżetowy koszt swojego planu zachowując jego prowzrostowy charakter.

Jednocześnie Trump wypowiada się z sympatią o standardzie złota. W wywiadzie dla GQ powiedział „Dziś bardzo trudno byłoby wprowadzić standard złota, ale gdyby to było możliwe, byłoby to fantastyczne rozwiązanie. Mielibyśmy standard, na którym można oprzeć naszą walutę.”

Gdyby udało się połączyć obniżenie podatków z uzdrowieniem polityki pieniężnej, efektem mógłby być szybki wzrost gospodarczy, tworzący miliony nowych miejsc pracy.

Cały komentarz na stronie Forbesa.

Donald Trump (CC BY-SA Gage Skidmore)

Tagi


Artykuły powiązane

Gospodarka II RP zawaliła się przez dogmaty

Kategoria: Trendy gospodarcze
Jesteśmy skłonni idealizować dwudziestolecie międzywojenne. Był to jednak okres, który nie poddaje się jednoznacznym ocenom. Kwestią szczególnie trudną do opisania jest sposób, w jaki władze polskie radziły sobie z reperkusjami kryzysu gospodarczego z 1929 roku.
Gospodarka II RP zawaliła się przez dogmaty

Juan i złoto nie zastąpią dolara w rosyjskiej gospodarce

Kategoria: Analizy
Sankcje oraz ciągła groźba ich pogłębienia skłoniły Rosję do rozpoczęcia procesu zmniejszania zależności i skali powiązań gospodarki z dolarem. Ale mimo wielu zabiegów, dolar rosyjskiej gospodarki szybko nie opuści.
Juan i złoto nie zastąpią dolara w rosyjskiej gospodarce