Podcast: Równowaga życiowa ma kluczowe znaczenie

Znalezienie złotego środka między pracą a życiem prywatnym jest niezwykle ważne. Ma to zasadniczy wpływ na zdrowie, życie społeczne oraz ekonomię.

Właściwe ułożenie zdrowych relacji między pracą zawodową a życiem prywatnym nie jest łatwą sprawą.  „Pracownik bez zachowania właściwej równowagi między tymi dwoma obszarami życia zagrożony jest wypaleniem zawodowym, co skutkuje w perspektywie większą liczbą dni spędzonych na zwolnieniu lekarskim oraz niską wydajnością pracy. Taka osoba może być zainteresowana szukaniem nowej pracy, więc zjawisko braku work-life balance może wpływać na stabilność zatrudnienia” – tłumaczy Aneta Kiełczewska, starszy analityk w Zespole Ekonomii Behawioralnej w Polskim Instytucie Ekonomicznym.

Do polskiego prawa została implementowana dyrektywa UE, która zmieni zasady urlopów dla rodzin wychowujących dzieci czy opiekujących się osobą starszą. Co zmieni się w kodeksie i na rynku pracy?

Zachęcamy do odsłuchania całości podcastu na platformie Spotify:

Jak Work-Life Balance zmieni rynek pracy i podejście do pracownika – Obserwator Finansowy | Podcast on Spotify

Otwarta licencja


Tagi


Artykuły powiązane

Kluczowe znaczenie własności ziemi

Kategoria: Sektor niefinansowy
Kiedy w 1496 r. Jan I Olbracht przyznał liczne przywileje właścicielom ziemi, nie zdawał sobie sprawy, że pieczętuje zapóźnienie gospodarcze Rzeczypospolitej, z którego państwo nie wydobędzie się przez kolejne ponad pół tysiąclecia. Opisuje to Andro Linklater.
Kluczowe znaczenie własności ziemi

Podcast: Dobra polityka mieszkaniowa jest fundamentem

Kategoria: Zewnętrzni eksperci
Mieszkanie nie jest zwykłym towarem. Na pewno nie jest tak, że możemy sobie te same zasady, które kształtują ceny prostych towarów np. mleka czy chleba przekładać na rynek mieszkaniowy. Tu mamy zupełnie innego rodzaju mechanizmy, a potrzeba mieszkaniowa jest potrzebą egzystencjalną – mówi dr Krzysztof Mazur, ekspert, polityk, politolog zajmujący się politykami mieszkaniowymi, były wiceminister rozwoju.
Podcast: Dobra polityka mieszkaniowa jest fundamentem