IIF widzi zagrożenia dla wzrostu gospodarczego w Polsce

IIF widzi zagrożenia dla wzrostu gospodarczego w Polsce

Instytut Finansów Międzynarodowych (IIF) widzi zagrożenia dla wzrostu gospodarczego w Polsce.

„Dynamika realnego PKB w Polsce wyprzedziła kraje regionu i osiągnęła poziom 5,1 proc. w I kwartale 2018 roku. Jednak podstawy wzrostu – rosnąca siła robocza i masowe transfery z UE – prawdopodobnie obniżą się po 2020 r., narażając wzrost na ryzyko” – napisano w raporcie poświęconym Polsce.

Instytut Finansów Międzynarodowych jest globalnym stowarzyszeniem branży finansowej. Członkami IIF są banki komercyjne i inwestycyjne, podmioty zarządzające aktywami, firmy ubezpieczeniowe, państwowe fundusze majątkowe, fundusze hedgingowe, banki centralne i banki rozwoju.

map/ ana/

 


Tagi


Artykuły powiązane

Bankierzy centralni nie mają wpływu na wszystko

Kategoria: Zewnętrzni eksperci
Obecny kryzys z punktu widzenia polityki pieniężnej nie ma precedensu. Jak na razie nie ma ryzyka inflacji. Trzeba jednak uważać, by nie kontynuować działań specjalnych, gdy pandemia już minie - przekonuje Paul Tucker, były wiceszef Banku Anglii.
Bankierzy centralni nie mają wpływu na wszystko

Polskie banki dobrze przygotowane na skutki pandemii

Kategoria: Rynki kapitałowe
Obecny kryzys jest kryzysem sfery realnej gospodarki, który może, ale nie musi, przeistoczyć się w kryzys bankowy. Na szczęście w obecny kryzys polskie banki wchodzą dobrze przygotowane, z wysokimi buforami na kapitale, w ciężar których można absorbować straty – mówi prof. Marcin Liberadzki z Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Polskie banki dobrze przygotowane na skutki pandemii