Geithner na konferencji ekonomistów: Właściwie to nie robimy zbyt wiele

Znany amerykański dziennikarz Robert Novak twierdził, że najlepsze wywiady robi się off-the-record (przy wyłączonym mikrofonie). Jeden z blogerów jednak posłuchał wystąpień wysokich urzędników administracji odpowiedzialnych za politykę finansową i ekspertów na (wcale nie kameralnym) spotkaniu ekonomistów w Nowym Jorku. Zestawione ze sobą robią duże wrażenie.

Michael Panzner z Financial Armageddon blog dzieli się swoimi obserwacjami po konferencji ekonomistów “Buttonwood Gathering”, zorganizowanej pod auspicjami „The Economist”. Umieszcza na swoim blogu znaczące cytaty z wypowiedzi prelegentów:

Sekretarz Skarbu Tim Gaithner: Właściwie to nie robimy zbyt wiele /uwaga Panznera: Czy to jest przejęzyczenie roku?/

George Soros: Bankierzy mają za dużo władzy. (…) Globalizacja rynków finansowych budowana jest na fałszywej tezie, że rynki moga być pozostawione same sobie.

Sheila C. Bair (Federal Deposit Insurance Corporation): Ubezpieczone depozyty używane są w taki sposób, o którym nie chciałabym wiedzieć.

Lawrence Summers (dyrektor National Economic Council): Przyczyną większości błędów finansowych jest “próba dokonywania czegoś dziś, co chciało się zrobić wczoraj”.

Robert J. Shiller (Yale University): “W podręcznikach finansowych nie znajdzie sie nic o bankach” (krytykując braki w nauczaniu ekonomii).

Elizabeth Warren (szef  TARP Congressional Oversight Panel): “Banki straciły do siebie zaufanie, ponieważ miały wgląd do swoich księgowości” (komentarz do sytuacji w najcięższym okresie kryzysu).


Tagi


Artykuły powiązane

Bernanke, Geithner i Paulson w walce z kryzysem

Kategoria: Trendy gospodarcze
Trzeba jak najszybciej podjąć długofalowe działania zwiększające prawdopodobieństwo skutecznej walki z kolejnym kryzysem finansowym, bo on prędzej czy później nadejdzie – przekonują Ben S. Bernanke, Timothy F. Geithner i Henry Paulson w książce „Firefighting”.
Bernanke, Geithner i Paulson w walce z kryzysem

Nowe wyzwanie – mierzenie niepewności

Kategoria: Analizy
Aktualna sytuacja w gospodarce globalnej nie wpływa jeszcze na zmienność najważniejszych wskaźników gospodarczych. Jednak skala negatywnych informacji w mediach skłania inwestorów do odkładania decyzji o długookresowych skutkach.
Nowe wyzwanie – mierzenie niepewności

Hossy na giełdzie nie da się przewidzieć

Kategoria: Rynki kapitałowe
Czterokrotny wzrost cen akcji w Stanach Zjednoczonych od 2009 roku, jak również wybór prezydenta Trumpa, wydają się odzwierciedlać proces słabnięcia obaw i ponownego zauroczenia amerykańską kulturą biznesową.
Hossy na giełdzie nie da się przewidzieć