MFW wzywa kraje Europy Środkowej i Wschodniej do dalszych reform

- Ostatnie ćwierćwiecze w Europie Środkowej, a w Polsce w szczególności, było nadzwyczajne. Gospodarki regionu zmniejszyły dystans do bogatszej części kontynentu, ale jeśli nie podejmą kolejnej rundy reform, proces doganiania Zachodu może się zatrzymać – ostrzegał wice dyrektor Międzynarodowego Funduszu Walutowego podczas konferencji w Warszawie.
MFW wzywa kraje Europy Środkowej i Wschodniej do dalszych reform

– Region Europy Środkowej może wpaść w błędne koło niskiego wzrostu, rozczarowań i odejścia od gospodarki rynkowej – powiedział David Lipton, wice dyrektor zarządzający Międzynarodowego Funduszu na konferencji z okazji 25-lecia transformacji.

Konferencja została zorganizowana przez MFW i Narodowy Bank Polski.

>>czytaj więcej na ten temat

>>relacja z konferencji w języku angielskim

OF

 

 

Otwarta licencja


Tagi


Artykuły powiązane

MFW walczy z kryzysem po COVID-19

Kategoria: Trendy gospodarcze
Międzynarodowy Fundusz Walutowy, jako instytucja powołana do wspierania stabilności światowej gospodarki, wykazuje duże zaangażowanie w walkę z ekonomicznymi i społecznymi skutkami pandemii koronawirusa.
MFW walczy z kryzysem po COVID-19

Ukraina żegna się z MFW i wita z Omanem

Kategoria: Trendy gospodarcze
W Kijowie coraz otwarciej deklarują chęć zakończenia współpracy z MFW, przekonując o szkodliwości dla gospodarki żądań płynących ze strony Funduszu. I szukają nowych zewnętrznych źródeł kapitału.
Ukraina żegna się z MFW i wita z Omanem

Trudności Białorusi w pozyskaniu finansowania z UE i MFW

Kategoria: Analizy
Decyzja Rosji o wstrzymaniu od początku 2020 r. wsparcia kredytowego dla rządu białoruskiego zmusiła Mińsk do zwrócenia się do Unii Europejskiej oraz kredytodawców międzynarodowych z prośbą o pilne wsparcie finansowe w czasie kryzysu związanego z pandemią koronawirusa.
Trudności Białorusi w pozyskaniu finansowania z UE i MFW