„Obserwator Finansowy” od dziś w kioskach

„Obserwator Finansowy” od dziś w kioskach

NBP

Szanowni Czytelnicy,

z dumą informujemy, że  „Obserwator Finansowy” rozpoczął nowy rozdział w swojej historii. Przez ostatni rok wydawaliśmy miesięcznik dystrybuowany jako bezpłatny dodatek do prasy codziennej. Dziś „Obserwator Finansowy” debiutuje w roli samodzielnego czasopisma, które co kwartał trafi w Państwa ręce za pośrednictwem kiosków, salonów prasowych oraz wybranych stacji paliw.

Chcemy, aby „Obserwator Finansowy” był dla Państwa stałym i ważnym źródłem wiedzy ekonomicznej, miejscem wymiany myśli i analiz, ale także swoistym forum, na którym ścierają się wizje i poglądy. Taka przestrzeń jest niezwykle ważna, by wsłuchać się w rzeczowe argumenty różnych stron dyskusji dotyczących spraw dla Polaków najważniejszych. Wierzymy, że nasz magazyn trwale zaznaczy swoją obecność na rynku prasy społeczno-ekonomicznej.

Zachęcamy Państwa do regularnej lektury „Obserwatora Finansowego”. Na naszych łamach przedstawiać będziemy głosy naukowców i ekspertów, którzy w sposób rzetelny i wyważony wyjaśnią nam, co się kryje pod podszewką zjawisk. A to jest dobry punkt wyjścia, by lepiej zrozumieć złożoną przecież rzeczywistość.

Nasz pierwszy numer ogniskuje się wokół ważnego symbolu. Rozpoczął się Rok Kopernikański. Nie wszyscy wiedzą, że Mikołaj Kopernik, którego wszyscy kojarzymy z obrotami sfer niebieskich, to także jeden z najwybitniejszych ojców ekonomii. Rzucamy snop światła na tę część spuścizny wielkiego Polaka, życząc i sobie i Państwu, by myśliciel z Torunia stał się inspiracją dla nas wszystkich.

Ponadto w numerze piszemy m.in. o kredytach hipotecznych, euro w Chorwacji, sytuacji gospodarczej Niemiec oraz Chin, przyszłości rynku pracy w Polsce i wielu innych.

„Obserwator Finansowy” do nabycia w kioskach, salonach prasowych oraz wybranych stacjach paliw w całej Polsce!

Redakcja

NBP

Tagi


Artykuły powiązane

Polska na drodze do uniezależnienia się od rosyjskich paliw

Kategoria: Trendy gospodarcze
Wojna w Ukrainie przyczyniła się do niezwykle dynamicznych zmian w strukturze geograficznej polskiego importu. Rosja, po raz pierwszy od wielu dekad, nie jest już najważniejszym dostawcą paliw do Polski. Wraz z kolejnymi pakietami unijnych sankcji znaczenie Rosji będzie się jeszcze zmniejszać.
Polska na drodze do uniezależnienia się od rosyjskich paliw

Bywali na banknotach święci Mikołaje

Kategoria: Analizy
Z banknotów pozierają sławni władcy, wielcy ludzie, zdarzał się robotnik, rybak albo żeniec, są zabytki lub widoki. Widział ktoś jednak na bilecie bankowym św. Mikołaja? Być nie może, pieniądze to sprawa tak poważna, że aż strach człowieka bierze. A jednak bywali na banknotach dobroduszni Mikołaje.
Bywali na banknotach święci Mikołaje