Roubini: Miesiąc miodowy Trumpa z inwestorami chyba zbliża się do końca

Nouriel Roubini, znany amerykański ekonomista, profesor New York University, ocenia, że rajdy na rynkach wytracają już siłę, a "miodowy miesiąc" Donalda Trumpa z inwestorami chyba zbliża się do końca.
Roubini: Miesiąc miodowy Trumpa z inwestorami chyba zbliża się do końca

Nouriel Roubini

„Oczekiwania bodźca stymulującego wzrost gospodarczy, niższych podatków i deregulacji nadal mogą jeszcze wspierać gospodarkę i rynki w krótkim okresie” – wskazuje Nouriel Roubini.

„Ale, jak pokazują wahania na rynkach finansowych od czasu inauguracji Trumpa, niespójna, błędna i destrukcyjna polityka nowego prezydenta USA będzie zbierać swoje żniwo zarówno w krajowym, jak i globalnym wzroście gospodarczym w dłuższej perspektywie” – dodaje.

Roubini wskazuje, że utrzymująca się jeszcze w sektorze korporacyjnym nienaturalna żywiołowość może wkrótce ustąpić miejsca wrodzonemu strachowi, że rajd na rynkach jest już na wyczerpaniu, a miodowy miesiąc Trumpa z inwestorami zbliża się już do końca. Uważa, że jest do tego wiele powodów.

Dodaje, że republikańska ekonomia będzie sprzyjać przede wszystkim korporacjom i bogatym jednostkom, nie robiąc prawie nic w obszarze tworzenia miejsc pracy i podniesienia dochodów pracowników fizycznych.

 

Nouriel Roubini

Tagi


Artykuły powiązane

Wojna zbliża Polskę i Ukrainę gospodarczo

Kategoria: Trendy gospodarcze
Nad Dnieprem coraz wyraźniej wskazują na Polskę jako na głównego partnera, nie tylko politycznego, ale i gospodarczego Ukrainy. Pojawiają się koncepcje zakładające wręcz faktyczne stworzenie wspólnego organizmu gospodarczego.
Wojna zbliża Polskę i Ukrainę gospodarczo

Polityka makroekonomiczna zbliża się do MMT

Kategoria: Trendy gospodarcze
Pandemia i kryzys gospodarczy z nią związany spowodowały na świecie bezprecedensową reakcję w ramach prowadzonej polityki gospodarczej. Reakcję, która cieszy się poparciem ekonomistów.  Czy jesteśmy więc świadkami zmiany paradygmatu w makroekonomii?
Polityka makroekonomiczna zbliża się do MMT

Za mało Europy w G20

Kategoria: Trendy gospodarcze
Brak w G20 takich krajów jak Hiszpania, Holandia, Polska czy Nigeria zaprzecza rozpowszechnionemu poglądowi, że uczestnikami tego forum stały się państwa o największym produkcie krajowym brutto i liczbie ludności.
Za mało Europy w G20