Roubini: Miesiąc miodowy Trumpa z inwestorami chyba zbliża się do końca

Nouriel Roubini, znany amerykański ekonomista, profesor New York University, ocenia, że rajdy na rynkach wytracają już siłę, a "miodowy miesiąc" Donalda Trumpa z inwestorami chyba zbliża się do końca.
Roubini: Miesiąc miodowy Trumpa z inwestorami chyba zbliża się do końca

Nouriel Roubini

„Oczekiwania bodźca stymulującego wzrost gospodarczy, niższych podatków i deregulacji nadal mogą jeszcze wspierać gospodarkę i rynki w krótkim okresie” – wskazuje Nouriel Roubini.

„Ale, jak pokazują wahania na rynkach finansowych od czasu inauguracji Trumpa, niespójna, błędna i destrukcyjna polityka nowego prezydenta USA będzie zbierać swoje żniwo zarówno w krajowym, jak i globalnym wzroście gospodarczym w dłuższej perspektywie” – dodaje.

Roubini wskazuje, że utrzymująca się jeszcze w sektorze korporacyjnym nienaturalna żywiołowość może wkrótce ustąpić miejsca wrodzonemu strachowi, że rajd na rynkach jest już na wyczerpaniu, a miodowy miesiąc Trumpa z inwestorami zbliża się już do końca. Uważa, że jest do tego wiele powodów.

Dodaje, że republikańska ekonomia będzie sprzyjać przede wszystkim korporacjom i bogatym jednostkom, nie robiąc prawie nic w obszarze tworzenia miejsc pracy i podniesienia dochodów pracowników fizycznych.

 

Nouriel Roubini

Tagi


Artykuły powiązane

Prezes NBP: stopy stabilne do 2022 r., chyba że radykalnie pogorszy się koniunktura

Kategoria: Analizy
Stopy proc. NBP powinny pozostać stabilne do 2022 r., przy ożywieniu gospodarczym. Jeżeli doszłoby do załamania koniunktury, możliwy jest zarysowany pod koniec grudnia '20 scenariusz cięcia stóp proc., nawet do ujemnego poziomu - poinformował na konferencji prasowej Prezes NBP prof. Adam Glapiński.
Prezes NBP: stopy stabilne do 2022 r., chyba że radykalnie pogorszy się koniunktura

Wojna zbliża Polskę i Ukrainę gospodarczo

Kategoria: Trendy gospodarcze
Nad Dnieprem coraz wyraźniej wskazują na Polskę jako na głównego partnera, nie tylko politycznego, ale i gospodarczego Ukrainy. Pojawiają się koncepcje zakładające wręcz faktyczne stworzenie wspólnego organizmu gospodarczego.
Wojna zbliża Polskę i Ukrainę gospodarczo

Polityka makroekonomiczna zbliża się do MMT

Kategoria: Trendy gospodarcze
Pandemia i kryzys gospodarczy z nią związany spowodowały na świecie bezprecedensową reakcję w ramach prowadzonej polityki gospodarczej. Reakcję, która cieszy się poparciem ekonomistów.  Czy jesteśmy więc świadkami zmiany paradygmatu w makroekonomii?
Polityka makroekonomiczna zbliża się do MMT