Roubini: Miesiąc miodowy Trumpa z inwestorami chyba zbliża się do końca

Nouriel Roubini, znany amerykański ekonomista, profesor New York University, ocenia, że rajdy na rynkach wytracają już siłę, a "miodowy miesiąc" Donalda Trumpa z inwestorami chyba zbliża się do końca.
Roubini: Miesiąc miodowy Trumpa z inwestorami chyba zbliża się do końca

Nouriel Roubini

„Oczekiwania bodźca stymulującego wzrost gospodarczy, niższych podatków i deregulacji nadal mogą jeszcze wspierać gospodarkę i rynki w krótkim okresie” – wskazuje Nouriel Roubini.

„Ale, jak pokazują wahania na rynkach finansowych od czasu inauguracji Trumpa, niespójna, błędna i destrukcyjna polityka nowego prezydenta USA będzie zbierać swoje żniwo zarówno w krajowym, jak i globalnym wzroście gospodarczym w dłuższej perspektywie” – dodaje.

Roubini wskazuje, że utrzymująca się jeszcze w sektorze korporacyjnym nienaturalna żywiołowość może wkrótce ustąpić miejsca wrodzonemu strachowi, że rajd na rynkach jest już na wyczerpaniu, a miodowy miesiąc Trumpa z inwestorami zbliża się już do końca. Uważa, że jest do tego wiele powodów.

Dodaje, że republikańska ekonomia będzie sprzyjać przede wszystkim korporacjom i bogatym jednostkom, nie robiąc prawie nic w obszarze tworzenia miejsc pracy i podniesienia dochodów pracowników fizycznych.

 

Nouriel Roubini

Tagi