Ameryka wciąż jest wyjątkowa, ale…

Tylko w Stanach Zjednoczonych znajdziesz ludzi próbujących wynaleźć latające samochody, pokonać ludzką śmiertelność, czy stworzyć roboty zdolne do odczuwania emocji. A jednak amerykańscy politycy są wrodzy nowym ideom.
Ameryka wciąż jest wyjątkowa, ale…

Biały Dom (CC BY-NC-SA Justyn Brown)

Przepaść pomiędzy niedostatkiem kreatywności Waszyngtonu i twórczym fermentem, który ma miejsce wszędzie indziej pogłębia się. Co tydzień rusza nowa kampania prezydencka i kandydaci, jak się wydaje, są wrodzy nauce. Żaden nie zwrócił się w stronę nowych idei, aby rozwiązać problemy Ameryki.

To kwestia związana z kulturą, jaka panuje w środowisku politycznym i biznesowym. W Dolinie Krzemowej bankructwo widziane jest jako coś w ostatecznym rachunku pożądanego w biznesowym CV. W Waszyngtonie zaś jedna porażka może zrujnować karierę.

Cały komentarz na stronie Financial Timesa.

Biały Dom (CC BY-NC-SA Justyn Brown)

Tagi


Artykuły powiązane

Technologia w sukurs ludzkiej pracy

Kategoria: Trendy gospodarcze
Napływ uchodźców z Ukrainy do Polski na skutek inwazji rosyjskiej nie zmieni trendu przechodzenia gospodarki analogowej na cyfrową – mówi dr hab. Jakub Górka z Wydziału Zarządzania UW, doradca prezesa ZUS ds. FinTech i e-płatności, ekspert PSMEG w Komisji Europejskiej.
Technologia w sukurs ludzkiej pracy

Sektor technologiczny w Rosji i Ukrainie w obliczu wojny

Kategoria: Analizy
Mimo wysokiego poziomu wykształcenia technicznego w Rosji innowacyjność jej sektora technologicznego jest stosunkowo niska. Jedną z istotnych przyczyn tej sytuacji jest trwająca od wielu lata migracja specjalistów, którą wojna znacznie przyśpiesza.
Sektor technologiczny w Rosji i Ukrainie w obliczu wojny