Inwestycja w zaufanie

23.12.2013
Dzisiaj w USA bywamy przekonywani, że stan zaufania jest stanem naiwnym. Nie powinniśmy jednak przestać walczyć o trochę więcej zaufania w społeczeństwie i gospodarce.


Dzisiaj w USA bywamy przekonywani, że stan zaufania jest stanem naiwnym. Piosenki odradzają nam zaufanie, stacje telewizyjne emitują programy ukazujące jego daremność, a różnego typu raporty dotyczące skandali finansowych przypominają nam, jakim głupstwem było ufać bankierom.

Ten ostatni punkt – choć pewnie słuszny – nie oznacza, że powinniśmy przestać walczyć o trochę więcej zaufania w naszym społeczeństwie i gospodarce.

Zaufanie jest fundamentem umów, planów i codziennych transakcji, oliwi proces demokratyczny, od głosowania po legislację i jest niezbędne dla społecznej stabilności. Zaufanie jest ekstremalnie ważne dla naszego życia. To zaufanie, a nie pieniądze, sprawiają, że świat się kręci.

Naszego zaufania nie mierzymy w rachunku narodowym, ale inwestycje w zaufanie wcale nie są mniej ważne od tych kapitał ludzki, czy maszyny.

>>cały komentarz: NYTimes

oprac. SS


Tagi


Artykuły powiązane

Popularne artykuły

test