Obsesja nadprodukcji

Eliminacja nadprodukcji żelaza i stali to główny element kampanii rządowej uruchomionej w 2010 r., która ma na celu promowanie długodystansowych dostosowań strukturalnych w Chinach. Tyle, że to rynek, a nie rząd powinien określać, które przedsiębiorstwa z branży żelaznej i stalowej powinny zostać zamknięte.
Obsesja nadprodukcji

Huta stali w Szanghaju (CC BY-NC-ND 2.0)

Eliminacja nadprodukcji żelaza i stali to główny element kampanii rządowej uruchomionej w 2010 r., która ma na celu promowanie długodystansowych dostosowań strukturalnych w Chinach. Tyle, że to rynek, a nie rząd powinien określać, które przedsiębiorstwa z branży żelaznej i stalowej powinny zostać zamknięte.

Fakt, że to wciąż rząd decyduje o tym, która firma ma funkcjonować, a którą należy zamknąć świadczy, że Chiny nadal używają starych administracyjnych metod zarządzania przedsiębiorstwami.

Pamiętać też należy, że z perspektywy konkurencji rynkowej, pewna nadprodukcja nie jest z konieczności zła. Umiarkowana nadprodukcja stymuluje innowacyjność, pojawiają się nowe technologie i produktu, a to w efekcie winduje cały przemysł na wyższy poziom.

>>cały komentarz: http://usa.chinadaily.com.cn/opinion/2013-08/19/content_16903175.htm

oprac. SS

Huta stali w Szanghaju (CC BY-NC-ND 2.0)

Tagi


Artykuły powiązane

Cyfryzacja przedsiębiorstw w czasie pandemii COVID-19

Kategoria: Trendy gospodarcze
Pandemia przyspieszyła transformację cyfrową, która stała się integralną częścią społeczeństwa oraz przetrwania europejskich i amerykańskich firm. Unia Europejska pozostaje jednak w tyle za Stanami Zjednoczonymi pod względem cyfryzacji przedsiębiorstw.
Cyfryzacja przedsiębiorstw w czasie pandemii COVID-19