Trump groźbą mobilizuje Chiny

29.12.2017
– Ropa trafia do Korei Północnej. Nie taka była umowa! Jeśli Chiny nam nie pomogą z Koreą Północną, zrobię to, co zawsze zapowiadałem  – powiedział w wywiadzie dla New York Times prezydent USA Donald Trump. To sugestia działań przeciw Chinom w dziedzinie handlu. Wcześniej prezydent Trump napisał na Twitterze, że jest „bardzo rozczarowany”, bo Chiny pozwalają, by …

(CC By Marco Verch)


– Ropa trafia do Korei Północnej. Nie taka była umowa! Jeśli [Chiny] nam nie pomogą z Koreą Północną, zrobię to, co zawsze zapowiadałem  – powiedział w wywiadzie dla New York Times prezydent USA Donald Trump.

To sugestia działań przeciw Chinom w dziedzinie handlu. Wcześniej prezydent Trump napisał na Twitterze, że jest „bardzo rozczarowany”, bo Chiny pozwalają, by do Korei Północnej docierała ropa naftowa (Rada Bezpieczeństwa ONZ nałożyła na Koreę sankcje).

Donald Trump już w czasie kampanii wyborczej oskarżał Chiny o stosowanie nieuczciwych metod w handlu z USA – chodzi m.in. o dumping cen stali, która trafia z Chin do USA. Trump wielokrotnie mówił o możliwości nałożenia ceł na towary importowane z Państwa Środka.


Tagi


Artykuły powiązane

Popularne artykuły

test