Zapraszamy do udziału w konkursie Obserwatora Finansowego

Gdyby to zależało ode mnie, to…”

Pacjentom z jednej strony trudno dostać się do lekarza specjalisty, a jednocześnie nowoczesna aparatura medyczna nie jest wykorzystywana. Samorządom brakuje pieniędzy na inwestycje, a miliardy złotych tkwią w majątku komunalnym. Przetargi wyłaniają najtańszych, ale zarazem najmniej solidnych wykonawców i to co zbudowane trzeba od razu naprawiać. Jak to zmienić?

Gdyby to zależało ode mnie, natychmiast bym to zmienił – słychać często w prywatnych rozmowach. Ale co konkretnie należałoby zrobić aby sensowniej wykorzystywać pieniądze publiczne? Co zmienić w regulacjach prawnych i procedurach by usprawnić funkcjonowanie administracji, służby zdrowia, jak zwiększyć finansową samowystarczalność samorządów, co zmienić w regulacjach rynkowych? Jak wpłynąć na zmianę motywacji tych, którzy decydują o wydawaniu pieniędzy?

Redakcja Obserwatora Finansowego po raz drugi ogłasza konkurs „Gdyby to zależało ode mnie, to..” na publikacje wskazujące co konkretnie i w jaki sposób należałoby zrobić, aby lepiej, z większym pożytkiem gospodarować pieniędzmi w bardzo szeroko rozumianej sferze finansów publicznych.

W pierwszej, ubiegłorocznej edycji konkurs kierowany był wyłącznie do studentów. W tym roku rozszerzamy formułę – do udziału zapraszamy także innych naszych czytelników. Na dobre pomysły każdy wiek jest dobry.

Konkurs będzie trwał przez najbliższe dwa miesiące (do 7 lipca 2013 r.). Zwycięzców wyłoni Kapituła, której przewodniczy Katarzyna Zajdel-Kurowska, członek zarządu NBP.

Na zwycięzcę Konkursu czeka iPad.

>>Szczegóły w Regulaminie Konkursu

W I edycji konkursu zwyciężył Piotr Arak, wówczas uczestnik studiów doktoranckich, później autor kilku artykułów w naszym serwisie, dziś na stałe związany z wydawnictwem Polityka Insight. Prezentujemy jego nagrodzoną pracę pt.: Rządzić lepiej.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Redakcja Obserwatora Finansowego