Młodzi ekonomiści na start: trwa XVII edycja Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP

Narodowy Bank Polski prowadzi XVII edycję Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP za najlepszą pracę magisterską z zakresu nauk ekonomicznych. To prestiżowe wyróżnienie ma na celu zachęcanie absolwentów polskich uczelni do podejmowania tematów istotnych dla gospodarki i polityki pieniężnej.
Młodzi ekonomiści na start: trwa XVII edycja Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP

Konkurs adresowany jest do autorów prac magisterskich z zakresu nauk ekonomicznych, obronionych na polskich uczelniach w 2024 r. Prace można zgłaszać do 20 czerwca 2025 r. – samodzielnie lub za pośrednictwem promotora bądź uczelni, za zgodą autora.

Ekonomia w praktyce – wyróżnienie i wsparcie

Laureaci, autorzy prac o najwyższej wartości naukowej i praktycznej, mogą liczyć na nagrody finansowe w wysokości 5–15 tys. zł. Dla nich to nie tylko materialne wsparcie, ale przede wszystkim prestiżowe uznanie w środowisku akademickim i profesjonalnym.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej Narodowego Banku Polskiego.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konkursie i życzymy powodzenia!

Otwarta licencja


Tagi


Artykuły powiązane

Ekonomia na najwyższym poziomie: trwa IX edycja prestiżowego konkursu NBP

Kategoria: Raporty
Narodowy Bank Polski prowadzi nabór do IX edycji Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP za najlepszą pracę doktorską i habilitacyjną z zakresu nauk ekonomicznych. Wyróżnienie – jako jedno z najważniejszych zaszczytów dla młodych naukowców w Polsce – nie tylko honoruje wybitne osiągnięcia akademickie, ale także wspiera rozwój polskiej myśli ekonomicznej i badań naukowych służących gospodarce.
Ekonomia na najwyższym poziomie: trwa IX edycja prestiżowego konkursu NBP

Polski potencjał technologiczny, czyli kultura zaufania kluczem do rozwoju

Kategoria: Trendy gospodarcze
Wiele analiz wskazuje na to, że potencjał technologiczny polskiej gospodarki w 2024 r. charakteryzuje się znacznym wzrostem oraz inwestycjami w infrastrukturę cyfrową. W tym zakresie nasz kraj stanowi czołowy ośrodek w Europie Środkowo-Wschodniej. W ostatnich latach polski sektor IT odnotował znaczną ekspansję, przyczyniając się wydatnie do krajowego PKB. Stało się tak między innymi w wyniku działania ponad 60 tys. firm technologicznych oraz obecności dużych międzynarodowych korporacji, takich jak Google i Amazon.
Polski potencjał technologiczny, czyli kultura zaufania kluczem do rozwoju