Oko na gospodarkę: Podzielone Wyspy

Większością 7 pkt proc. Brytyjczycy zadecydowali o opuszczeniu Unii Europejskiej. Zadecydowały przede wszystkim głosy Anglików. Przeciw obecności w Unii głosowano nawet na przedmieściach Wielkiego Londynu. Za związkiem z Unią są przede wszystkim mieszkańcy Szkocji i Północnej Irlandii.

Wyniki brytyjskiego referendum OKO-1 (2) db

Wyniki brytyjskiego referendum OKO-1 (2) db

Tagi


Artykuły powiązane

Jak konflikt zbrojny bije w gospodarkę Izraela

Kategoria: Instytucje finansowe
„Jedną z kluczowych przeszkód dla rozwoju gospodarki Izraela jest konflikt zbrojny trwający od października 2023 roku i wielkie pytanie brzmi: czy pozostawi on trwałe blizny w zakresie inwestycji zagranicznych?” – mówi Elliot Garside, analityk Oxford Economics.
Jak konflikt zbrojny bije w gospodarkę Izraela

Wpływ ataków na Morzu Czerwonym na światową gospodarkę

Kategoria: Sektor niefinansowy
Trwające już prawie trzy miesiące ataki na flotę handlową na Morzu Czerwonym ograniczyły istotnie użytkowanie tego szlaku żeglugowego. W zauważalny sposób wpływa to na koszty transportu morskiego i przewożonych towarów. Zakłóca łańcuchy dostaw, a w dłuższym okresie utrudni redukcję inflacji.
Wpływ ataków na Morzu Czerwonym na światową gospodarkę

Budowa CPK pobudzi polską gospodarkę

Kategoria: Innowacje w biznesie
Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego wzmocniłaby znacznie pozycję Polski w europejskiej gospodarce – stwierdził w rozmowie z „Obserwatorem Finansowym" dr Andreas Wittmer, dyrektor zarządzający Centrum Badań Lotniczych na Uniwersytecie w St. Gallen.
Budowa CPK pobudzi polską gospodarkę