Doktorantka na Wydziale Filozoficznym w Instytucie Religioznawstwa UJ. Ukończyła studia doktoranckie w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym SGH, a także studia magisterskie z europeistyki oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na UW.
Wojna między Izraelem a Hamasem przypomniała o istnieniu aplikacji ostrzegających o atakach rakietowych. Platformy, które istnieją prawie od dziesięciu lat, korzystają z danych izraelskiego Home Front Command w czasie...
Salazaryzm stanowił ciekawą propozycję ideologiczną, która na niemal czterdzieści lat zdefiniowała kształt portugalskiej polityki i ekonomii.
Hiszpania w latach rządów generała Franco ewoluowała od fazy izolacji międzynarodowej i autarkii do okresu bardzo szybkiego wzrostu gospodarczego.
Internacjonalizacji firm w krajach Ameryki Łacińskiej sprzyjała bliskość geograficzna, wspólny język, niewielka konkurencja oraz znajomość rynku.
Zagadnienie bezpieczeństwa żywności może być rozpatrywane z wielu perspektyw. W niniejszym artykule zwrócono uwagę na kilka interesujących inicjatyw Unii Europejskiej oraz na problem marnotrawstwa żywności.
Dzięki energii odnawialnej wykorzystujemy zasoby naturalne kraju, a rozwijając własne technologie przyczyniamy się do rozwoju gospodarki i tworzenia nowych miejsc pracy.
Postępujące zmiany klimatu oraz cyfryzacja to główne czynniki wpływające na wzrost popytu na metale ziem rzadkich. Są one poszukiwane zwłaszcza przez przemysł wojskowy i lotniczy oraz nowe technologie.
Bezpieczeństwo żywnościowe – jako już problem globalny - jest przedmiotem prac organizacji międzynarodowych. Doskonalenie programów w zakresie tworzenia norm żywnościowych ma na celu ochronę zdrowia konsumentów i...
Sztuczna inteligencja coraz bardziej wpływa na współczesny świat. Mimo że wciąż jesteśmy daleko od tego, aby maszyny zdominowały wszystkie aspekty życia, dostępność technologii opartych na sztucznej...