Poprawki w projekcie ustawy budżetowej na 2024 r.

Do rządowego projektu ustawy budżetowej na 2024 r. wprowadzone zostały poprawki dotyczące zapewnienia środków na akcję profrekwencyjną w związku z wyborami do Sejmu i Senatu – podano na stronie KPRM. Wydatki budżetu państwa pozostaną na niezmienionym poziomie, tj. 849,3 mld zł.

Jak podano, zapewnione zostały środki na finansowanie akcji profrekwencyjnej w nowej rezerwie celowej w kwocie ok. 1,07 mld zł.

Zmiany dotyczą także zabezpieczenia środków na przyjęty i opublikowany już program wieloletni „Rządowy program rozwoju obszaru Karpat Wschodnich i Roztocza na lata 2023–2030”.

Źródłem finansowania zmian będzie – jak podano – zmniejszenie wydatków rezerwy ogólnej budżetu państwa oraz rezerwy celowej „Środki na realizację programów poręczeniowo-gwarancyjnych, innych programów rządowych wspieranych gwarancjami Skarbu Państwa, finansowanie instrumentów i programów Europejskiego Banku Inwestycyjnego oraz na obsługę zadłużenia, należności i innych operacji finansowych Skarbu Państwa”.

doa/ ana/


Artykuły powiązane

Finansowanie globalnego rozwoju: w poszukiwaniu Świętego Graala

Kategoria: Trendy gospodarcze
Społeczność międzynarodowa nieuchronnie zbliża się do momentu, w którym konieczna będzie przebudowa globalnej architektury finansowania rozwoju, na miarę zmian wprowadzonych po II wojnie światowej.
Finansowanie globalnego rozwoju: w poszukiwaniu Świętego Graala

Od rozwoju zależnego do silnej Polski

Kategoria: Trendy gospodarcze
Można powiedzieć, że nasz kraj tkwi między młotem a kowadłem, czyli między Rosją, której interesy historycznie kolidują z polską racją stanu, a Unią Europejską i dominującymi w niej grupami politycznymi. Ten czynnik oraz agresja Rosji na Ukrainę powodują, że poszukiwanie odpowiedzi na pytanie o silną Polskę zostało zdominowane przez kwestie polityczne.
Od rozwoju zależnego do silnej Polski