BŚ: Ary Naïm jako przedstawiciel Grupy Banku Światowego na Polskę

Ary Naïm od 1 lipca 2024 r. obejmuje stanowisko przedstawiciela Grupy Banku Światowego na Polskę – podał Bank Światowy w komunikacie. Naïm stanie się reprezentantem wszystkich działających w kraju instytucji Grupy.

„Ary Naïm obejmuje dziś stanowisko Przedstawiciela Grupy Banku Światowego na Polskę, stając się reprezentantem wszystkich działających w kraju instytucji Grupy. Jest to nowe stanowisko, które sprawi, że zarówno firmy, jak i instytucje publiczne w Polsce zyskają jednolity dostęp do wszystkich produktów i usług Grupy Banku Światowego” – napisał BŚ w komunikacie.

„Jednocześnie nowa pozycja wzmocni zdolność Grupy do szybszego i skuteczniejszego reagowania na globalne wyzwania” – dodał.

Jak wskazano w komunikacie, Ary Naïm jest Francuzem i byłym bankierem.

„Swoją karierę rozpoczął w sektorze bankowości komercyjnej we Francji. Następnie pracował w Maroku, po czym w 2003 r. zasilił szeregi Międzynarodowej Korporacji Finansowej (IFC) z Grupy Banku Światowego” – napisano.

„W IFC pełnił szereg funkcji, był m.in. przedstawicielem organizacji na Haiti i w Dominikanie, szefem IFC w Meksyku, a także dyrektorem regionalnym IFC na Europę Środkową i Południowo-Wschodnią. Tę ostatnią funkcję sprawował pracując z biura w Belgradzie, a następnie w Warszawie” – dodano.

pat/ gor/


Artykuły powiązane

NBP strażnikiem stabilności systemu finansowego

Kategoria: Trendy gospodarcze
Narodowy Bank Polski pełni istotną rolę w zapewnieniu stabilności systemu finansowego, a szczególnie sektora bankowego. W zakresie nadzoru finansowego jego rola ulegała zmianom. W latach 1989-2007 NBP był bezpośrednio zaangażowany w nadzór nad bankami, a od 2015 r. pełni wiodącą funkcję w nadzorze makroostrożnościowym.
NBP strażnikiem stabilności systemu finansowego

W przypadku Deutsche Banku skończyło się na strachu

Kategoria: Analizy
Długotrwały okres bardzo słabej rentowności utrwalił postrzeganie Deutsche Banku, że jest to instytucja kredytowa z problemami. Bank wraca jednak na dobre tory i zmierza w kierunku trwałej poprawy wyników.
W przypadku Deutsche Banku skończyło się na strachu

Polityka grupy OPEC+ wpływa na spadek cen ropy naftowej

Kategoria: Trendy gospodarcze
Tendencję spadkową cen ropy naftowej na rynkach globalnych wyraźnie widać od maja 2024 r. Do odwrócenia trendów cenowych przyczyniły się decyzje państw OPEC+ w zakresie redukcji wydobycia surowca, przy nadprodukcji ropy w niektórych krajach członkowskich grupy. Dodatkowym czynnikiem jest pewne obniżenie ryzyka geopolitycznego w ostatnich tygodniach.
Polityka grupy OPEC+ wpływa na spadek cen ropy naftowej