IIF: W V napływ kapitału na rynki wschodzące wyniósł 5,5 mld dol.

Napływ kapitału na rynki wschodzące w maju 2024 r. wyniósł 5,5 mld dol. – podał w raporcie Instytut Finansów Międzynarodowych (IIF).

Jak podano, z rynków kapitałowych odpłynęło 6,0 mld dol., a na rynek długu napłynęło 11,5 mld dol.

IIF (Institute of International Finance) to międzynarodowe stowarzyszenie instytucji finansowych liczące blisko 500 członków z 70 krajów. Należą do niego banki inwestycyjne i komercyjne, firmy ubezpieczeniowe i zarządzające aktywami.

map/ asa/


Artykuły powiązane

Rubel na równi pochyłej

Kategoria: Trendy gospodarcze
Rubel w ostatnich kilkunastu miesiącach, z prawie 2,5-krotną dwukierunkową skalą zmienności w przedziale 80–120–50–100 rubli za dolara może uchodzić za lidera wśród najbardziej chwiejnych walut świata. Takie ruchy rosyjskiej waluty to odzwierciedlenie nie tylko słabości rosyjskiej gospodarki i siły sankcji, ale też – i to w dużej mierze – niespójnych, często wzajemnie wykluczających się działań władz w obliczu zmiennych oraz ciągle pogarszających się uwarunkowań.
Rubel na równi pochyłej

Ściana pieniędzy napływa na rynki wschodzące

Kategoria: Waluty
Zeszły rok niewątpliwie należał do amerykańskiego dolara ze wszystkimi tego konsekwencjami dla rynków wschodzących. Jeszcze na początku 2023 r. międzynarodowe instytucje ostrzegały, że prowadzenie luźnej polityki fiskalnej poza rynkami rozwiniętymi skończy się marnie. Te obawy na razie się nie sprawdziły.
Ściana pieniędzy napływa na rynki wschodzące

Słabnąca Rosja traci zaplecze

Kategoria: Trendy gospodarcze
Odkąd Rosja, w wyniku zaatakowania Ukrainy znalazła się w pozycji konfrontacji z całym światem, jej strefa wpływów szybko się kurczy, a liczba „przyjaciół” gwałtownie spada. Proces ten dotarł już nawet do kręgu, zdawałoby się jej niepodważalnych wpływów i najbardziej jej oddanych (jak chce Rosja) czy też najbardziej od niej zależnych (według obiektywnych ocen) państw Azji Centralnej.
Słabnąca Rosja traci zaplecze