UNWTO: I–VII ’24 liczba turystów na świecie wyniosła ok. 790 mln

W pierwszych siedmiu miesiącach 2024 r. liczba turystów na świecie wyniosła około 790 mln, o 11 proc. więcej rdr – ocenia agencja ONZ ds. turystyki UNWTO.

Zgodnie z szacunkami UNWTO turystyka międzynarodowa w siedmiu miesiącach 2024 r. stanowiła 96 proc. ruchu turystycznego przed pandemią w 2029 r.

„Turystyka międzynarodowa jest na dobrej drodze do pełnego odzyskania równowagi po największym kryzysie w historii sektora. Trwające odbicie następuje pomimo szeregu wyzwań ekonomicznych i geopolitycznych, co podkreśla silny popyt na podróże międzynarodowe, a także skuteczność zwiększania połączeń lotniczych i łagodzenia ograniczeń wizowych” – napisano w komentarzu.

UNWTO ocenia, że na ożywieniu turystycznym najbardziej korzysta region Bliskiego Wschodu, a liczba przyjazdów międzynarodowych wzrosła o 26 proc. w stosunku do poziomów z 2019 r. w pierwszych siedmiu miesiącach 2024 r.

UNWTO spodziewa się pozytywnej końcówki roku dla turystyki międzynarodowej.

map/ osz/


Artykuły powiązane

Turystyka motorem globalnego wzrostu gospodarczego

Kategoria: Trendy gospodarcze
Branża turystyczna, tak ważna dla gospodarek wielu krajów, powróci w 2024 r. do poziomów sprzed pandemii COVID-19. Oddziałują na nią jednak nowe czynniki, które będą zmieniać jej strukturę i charakter.
Turystyka motorem globalnego wzrostu gospodarczego

Branża lotnicza po pandemii

Kategoria: Trendy gospodarcze
Ruch lotniczy powraca na całym świecie do poziomów sprzed pandemii, choć w różnym tempie. Doprowadziła ona do przetasowań na rynku w zakresie roli operatorów i znaczenia hubów lotniczych. Czynników oddziałujących na rynek lotniczy będzie coraz więcej.
Branża lotnicza po pandemii

Turystyka masowa: pieniądze i konflikty

Kategoria: Trendy gospodarcze
Niektóre miejscowości zarabiają krocie na turystach, ale nie brakuje osób, które uważają, że jest to okupione zbyt wysoką ceną. Rosną oczekiwania, by ograniczyć ich liczbę, a jednocześnie nie stracić finansowo.
Turystyka masowa: pieniądze i konflikty