MF: Stopień sfinansowania potrzeb pożyczk. brutto budżetu: 95 proc.

Na koniec października 2024 r. stopień sfinansowania potrzeb pożyczkowych brutto budżetu na 2024 r. wynosi ok. 95 proc., biorąc pod uwagę deficyt budżetu przyjęty w nowelizacji oraz pozostałe potrzeby pożyczkowe zgodne z przewidywanym wykonaniem – poinformował wiceminister finansów Jurand Drop w komentarzu do miesięcznej i kwartalnej podaży SPW.

„Szacujemy, że na koniec października stopień sfinansowania tegorocznych potrzeb pożyczkowych brutto budżetu państwa wynosi ok. 95 proc., biorąc pod uwagę deficyt budżetu państwa przyjęty w projekcie nowelizacji budżetu oraz pozostałe potrzeby pożyczkowe zgodne z przewidywanym wykonaniem z projektu ustawy budżetowej na 2025 r.” – poinformował wiceminister finansów.

pat/ asa/


Artykuły powiązane

Rosyjski syndrom krótkiej kołdry

Kategoria: Trendy gospodarcze
Rosyjska gospodarka od przeszło pięciu kwartałów rośnie w tempie ponad 5 proc. To rekordowe tempo, ostatni raz odnotowywane na takim poziomie na przełomie lat 2011 i 2012. Czy Rosja, mimo sankcji, odcięcia od najnowszych technologii, inwestycji zagranicznych i wiodących światowych rynków eksportu oraz importu zaczyna osiągać to o czym od dawna mogła tylko marzyć? Czy też jest to wstęp do sagi „miłe złego początki”?
Rosyjski syndrom krótkiej kołdry

Chiny na zakręcie

Kategoria: Trendy gospodarcze
Chiny napotkały wyzwania o charakterze strukturalnym, a więc dalekosiężnym i długofalowym, po raz pierwszy na taką skalę od zainicjowania prorynkowych reform z końcem 1978 r. Co prawda niektórzy tamtejsi eksperci, a nawet oficjele mówią o „kryzysie cyklicznym”, ale trudności i problemy są poważne.
Chiny na zakręcie

Sytuacja w polskim eksporcie rolno-spożywczym

Kategoria: Trendy gospodarcze
Polski eksport produktów rolno-spożywczych odnotował w pierwszym półroczu 2024 r., pierwszy raz od 2009 r., spadek.  Wartość tego eksportu wyrażona w złotych była o 7,6 proc. niższa w porównaniu z pierwszym półroczem 2023 r. Słabe wyniki, jak dotąd prężnie rozwijającego się eksportu żywności, rodzą pytania o przyczyny tego zjawiska oraz perspektywy na przyszłość.
Sytuacja w polskim eksporcie rolno-spożywczym