Chiny: Eksport w dolarach w kwietniu wzrósł o 8,1 proc. rdr

Eksport Chin w dolarach w kwietniu 2025 r. wzrósł o 8,1 proc. rdr – podała w komunikacie chińska administracja celna.

Analitycy spodziewali się, że eksport rdr w dolarach wzrośnie o 2 proc. po zwyżce poprzednio o 12,4 proc.

Import w kwietniu 2025 r. spadł rdr o 0,2 proc. w dol., a tu oczekiwano spadku o 6 proc., po spadku wcześniej o 4,3 proc.

Nadwyżka w dolarach wyniosła 96,18 mld wobec prognoz nadwyżki w wysokości 97 mld dol., po nadwyżce poprzednio, która wyniosła 102,64 mld dol.

W juanach nadwyżka w handlu Chin wyniosła 689,99 mld wobec nadwyżki poprzednio w wysokości 736,72 mld juanów i prognoz na poziomie 701 mld.

kek/ asa/


Artykuły powiązane

Trendy w globalnych przepływach zagranicznych inwestycji bezpośrednich

Kategoria: Trendy gospodarcze
Spowolnienie gospodarcze, napięcia geopolityczne, obawy dotyczące bezpieczeństwa łańcucha dostaw i szerzej bezpieczeństwa narodowego prowadzące do wzrostu protekcjonizmu i fragmentacji handlu, bardziej restrykcyjne otoczenie regulacyjne biznesu, trudniejsze globalne warunki finansowe i rosnące koszty negatywnych skutków zmian klimatu to wybrane czynniki podważające stabilność i przewidywalność globalnych przepływów inwestycyjnych. Nie pozostają bez wpływu na przepływy zagranicznych inwestycji bezpośrednich (ZIB), zarówno w rozwiniętych, jak i w rozwijających się krajach.
Trendy w globalnych przepływach zagranicznych inwestycji bezpośrednich

Rosyjski budżet przegrywa z wojną

Kategoria: Trendy gospodarcze
Rosja przyjęła kolejny „wojenny” budżet na 2025 r. i lata 2026–2027. Wbrew wcześniejszym założeniom sytuacja się nie normalizuje, wydatki rosną w galopującym tempie, a deficyt narasta. Budżet nie jest w stanie wspierać innych sfer życia społeczno-gospodarczego decydujących o przyszłej pozycji Rosji, a jego stan pokazuje wymierne koszty wojny, te bieżące, jak również te, które będą obciążać rosyjską gospodarkę przez następnych wiele lat.
Rosyjski budżet przegrywa z wojną

Gospodarka Kanady pod presją zależności od USA

Kategoria: Trendy gospodarcze
Amerykańskie cła spadły na Kanadę w trudnym momencie. Produktywność w gospodarce nie rośnie, a zależność od rynku USA jest bardzo duża. W krótkiej perspektywie kraj nie ma dużego pola manewru.
Gospodarka Kanady pod presją zależności od USA