USA: Indeksy PMI i ISM w usługach w styczniu 2025 r.

Indeks PMI, określający koniunkturę w amerykańskim sektorze usługowym przygotowywany przez S&P Global, w styczniu 2025 r. spadł do 52,9 pkt z 56,8 pkt w poprzednim miesiącu – podano w II wyliczeniu.

Wstępnie szacowano 52,8 pkt.

Instytut Zarządzania Podażą (ISM) podał, że wskaźnik ISM aktywności w usługach w USA w styczniu 2025 r. spadł do 52,8 pkt z 54 pkt w poprzednim miesiącu, po korekcie. Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 54 pkt.

Przygotowywany też przez S&P Global indeks PMI Composite w USA, w styczniu 2025 r. spadł do 52,7 pkt z 55,4 pkt w poprzednim miesiącu – podano w II wyliczeniu. Tu wstępnie szacowano 52,4 pkt.

Wartość indeksu PMI powyżej 50 punktów oznacza ożywienie w sektorze. (PAP Biznes)

kek/ ana/ asa/


Artykuły powiązane

Protekcjonizm, technologie i globalne transformacje, czyli 2025 r. w gospodarce

Kategoria: Trendy gospodarcze
W globalnej gospodarce 2025 r. zapowiada się jako czas pełen wyzwań i przełomowych zmian. Narastające wojny handlowe, napięcia geopolityczne na Bliskim Wschodzie, deflacja w Chinach, rozwój technologii – to zjawiska, które mogą przekształcić rynki na całym świecie. Eksperci wskazują na kluczowe trendy i zagrożenia, które zdominują przyszły rok.
Protekcjonizm, technologie i globalne transformacje, czyli 2025 r. w gospodarce

Rosyjski budżet przegrywa z wojną

Kategoria: Trendy gospodarcze
Rosja przyjęła kolejny „wojenny” budżet na 2025 r. i lata 2026–2027. Wbrew wcześniejszym założeniom sytuacja się nie normalizuje, wydatki rosną w galopującym tempie, a deficyt narasta. Budżet nie jest w stanie wspierać innych sfer życia społeczno-gospodarczego decydujących o przyszłej pozycji Rosji, a jego stan pokazuje wymierne koszty wojny, te bieżące, jak również te, które będą obciążać rosyjską gospodarkę przez następnych wiele lat.
Rosyjski budżet przegrywa z wojną

Davos 2025: Ofensywa Donalda Trumpa, defensywa Europy

Kategoria: Trendy gospodarcze
Dramaturgia tegorocznego szczytu Światowego Forum Ekonomicznego przypomniała dobry spektakl. Liderzy UE i wicepremier Chin przemawiali bowiem „w ciemno”, nie wiedząc, co ogłosi później Donald Trump. Ten zaś był mniej radykalny, niż się obawiano.
Davos 2025: Ofensywa Donalda Trumpa, defensywa Europy