USA: Liczba etatów -818 tys. w roku zakończonym w marcu

Liczba etatów w USA zostanie prawdopodobnie zrewidowana w dół o 818 tys. w ciągu 12 miesięcy zakończonych w marcu bieżącego roku – podało amerykańskie biuro statystyki pracy we wstępnej rewizji porównawczej.

Ekonomiści w dużej mierze spodziewali się spadku, niektórzy przewidywali redukcję nawet o 1 milion miejsc pracy.

Ostateczne dane mają zostać opublikowane na początku przyszłego roku.

Rewizje benchmarku są przeprowadzane co roku, ale w tym roku były szczególnie uważnie analizowane przez rynki i obserwatorów Rezerwy Federalnej w poszukiwaniu jakichkolwiek oznak, że rynek pracy może kurczyć się szybciej niż pierwotnie raportowano.

Zdaniem niektórych ekonomistów pierwotne dane o zatrudnieniu mogły zostać zawyżone przez szereg czynników, w tym korekty dotyczące tworzenia i zamykania firm oraz sposobu liczenia nieautoryzowanych pracowników-imigrantów.

han/ ana/


Artykuły powiązane

Niezrealizowane straty banków z USA coraz większym problemem

Kategoria: Trendy gospodarcze
Dla amerykańskich banków 2023 r. był ciężki, ale 2024 r. może być gorszy. Wszystko przez narastające niezrealizowane straty z inwestycji w papiery wartościowe oraz straty kredytowe generowane z działalności na rynku nieruchomości komercyjnych. A na to wszystko nakłada się jeszcze wygaszenie Bank Term Funding Program.
Niezrealizowane straty banków z USA coraz większym problemem

Wpływ polskiego rynku akcji na rynki zewnętrzne

Kategoria: Analizy
Ważnym skutkiem globalizacji jest zwiększona współzależność cen aktywów na rynkach kapitałowych, która może stymulować podatność na szoki zmienności cen. Badanie wykazało, że Polska jest silnym eksporterem szoków zmienności cen do innych krajów regionu Europy Środkowo-Wschodniej.
Wpływ polskiego rynku akcji na rynki zewnętrzne

Sintra 2024: Polityka pieniężna w dobie transformacji

Kategoria: Trendy gospodarcze
Dyskusja podczas tegorocznego forum bankierów centralnych w portugalskiej Sintrze dotyczyła głównie aktualnych wyzwań dla polityki pieniężnej związanych z zachodzącymi w gospodarce światowej zmianami strukturalnymi, napięciami geopolitycznymi i skutkami silnych wstrząsów z poprzednich lat.
Sintra 2024: Polityka pieniężna w dobie transformacji