USA: Prezydent ma nadzieję na zawieszenie broni w Strefie Gazy

Prezydent USA Joe Biden powiedział, że ma nadzieję na zawieszenie broni w Strefie Gazy do przyszłego poniedziałku. Jak zaznaczył, kontynuowane są rozmowy w sprawie porozumienia, które obejmuje uwolnienie zakładników przetrzymywanych przez Hamas.

„Mój doradca ds. bezpieczeństwa narodowego powiedział mi, że jesteśmy blisko osiągnięcia porozumienia, ale nie jest ono jeszcze przesądzone. Mam nadzieję, że do przyszłego poniedziałku będziemy mieli zawieszenie broni” – powiedział amerykański prezydent dziennikarzom podczas wizyty w Nowym Jorku.

Izrael złożył w poniedziałek w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości (MTS) w Hadze raport opisujący działania podjęte w reakcji na orzeczenie Trybunału, który nakazał Izraelowi zrobić wszystko co w jego mocy, aby zapobiec śmierci, zniszczeniu i wszelkim aktom ludobójstwa wobec Palestyńczyków w Gazie.

Agencja Reutera podała tez, że izraelski urzędnik, który o tym poinformował, nie ujawnił treści raportu, złożonego zaledwie na kilka godzin przed upłynięciem wyznaczonego przez MTS terminu.

kb/


Artykuły powiązane

Opakowania dźwignią handlu

Kategoria: Sektor niefinansowy
Opakowania w PRL-u odzwierciedlały stan polskiej gospodarki. Ich wygląd wpływał m.in. na handel zagraniczny. Obecnie materiały, od których starano się wówczas odejść, stają się cenione i pożądane.
Opakowania dźwignią handlu

Fotowoltaika. Jak słońce przegoni wiatr

Kategoria: Trendy gospodarcze
Dynamika instalacji fotowoltaicznych od kilku lat jest znacznie szybsza niż farm wiatrowych. To spowoduje, że słońce będzie największym dostawcą energii odnawialnej na świecie. Wdrażane są nowatorskie inwestycje pływających farm solarnych, a zintegrowane dachy solarne będą pokrywać oprócz budynków także pojazdy.
Fotowoltaika. Jak słońce przegoni wiatr