Francja: Wskaźnik nastrojów w biznesie w I: 95 pkt

Wskaźnik zaufania przedsiębiorców we Francji w styczniu 2025 r. wyniósł 95 pkt wobec 94 pkt w poprzednim miesiącu – poinformował w komunikacie instytut statystyczny INSEE.

Analitycy spodziewali się wskaźnika na poziomie 94 pkt.

Indeks zaufania w usługach wyniósł 96 pkt wobec 96 pkt miesiąc wcześniej.

W handlu detalicznym wskaźnik zaufania wyniósł 97 pkt wobec 97 pkt przed miesiącem.

Z danych INSEE wynika, że w budownictwie indeks zaufania wyniósł zaś 98 pkt, a przed miesiącem też było 98 pkt.

aj/ ana/

 


Artykuły powiązane

Sztuka mini-umowy: 2000 nieuwzględnionych zmiennych i na tym nie koniec

Kategoria: Trendy gospodarcze
Dominujące w nagłówkach instrumenty polityki handlowej to negocjacje wielostronne, spory na forum WTO, negocjacje w sprawie umów o wolnym handlu (FTA) albo działania antydumpingowe. Tymczasem nasz artykuł wykazuje, że polityka handlowa Unii Europejskiej zależy w znacznym stopniu również od tzw. „mini-umów”. Zakres i charakter prawny tych umów jest silnie zróżnicowany, i choć większość z nich nie rzuca się w oczy, niektóre mogą istotnie wpływać na handel międzynarodowy. Pominięcie w badaniach empirycznych mini-umów i ich wpływu na wymianę handlową może prowadzić do znacznego zniekształcenia wyników z powodu nieuwzględnienia dużej liczby parametrów systemowych.
Sztuka mini-umowy: 2000 nieuwzględnionych zmiennych i na tym nie koniec

Inwestowanie czynnikowe – inteligentny sposób na nieprzeciętne zyski?

Kategoria: Trendy gospodarcze
Inwestowanie w uznane międzynarodowe indeksy giełdowe uchodzi za najlepszą metodę budowania majątku na giełdzie przez zwykłych zjadaczy chleba. Dla szczególnie ambitnych istnieje jednak metoda dająca szansę na uzyskanie nawet nieco lepszych wyników, a przy tym uniknięcia ryzyka związanego z wybieraniem pojedynczych spółek. Tą metodą jest tak zwane inwestowanie czynnikowe (ang. factor investing).
Inwestowanie czynnikowe – inteligentny sposób na nieprzeciętne zyski?