MF: Do Polski napłynęło w VIII 1,72 mld euro środków z UE

Transfery środków z Unii Europejskiej do Polski w sierpniu 2023 r. wyniosły 1,72 mld euro – podało Ministerstwo Finansów.

Z tytułu Polityki Spójności w sierpniu przekazano 1,39 mld euro. Pozostałe środki przypadają zasadniczo na Wspólną Politykę Rolną (0,33 mld euro).

Od początku roku Polska otrzymała 10,8 mld euro.

W sierpniu Polska wpłaciła do UE 537,3 mln euro, a od początku roku 4,16 mld euro.

tus/ osz/


Artykuły powiązane

Członkostwo Polski w UE – próba bilansu

Kategoria: Trendy gospodarcze
Fundusze strukturalne i otwarte granice to nie jedyne korzyści, za które można cenić członkostwo w Unii Europejskiej. Dla gospodarki nieporównanie ważniejszy jest rynek wewnętrzny.
Członkostwo Polski w UE – próba bilansu

Niebezpieczne euro: lekcja Włoch

Kategoria: Analizy
Niedawne wybory parlamentarne we Włoszech – swego czasu jednego z głównych inicjatorów i współtwórców integracji europejskiej – zakończyły się sukcesem bloku partii krytycznych wobec kursu, jaki integracja przybrała w praktyce. Nie ulega wątpliwości, że taki obrót sprawy jest w dużej mierze skutkiem gospodarczej stagnacji, której Włosi doświadczają już od dawna.
Niebezpieczne euro: lekcja Włoch

W Toruniu o euro i polskiej gospodarce

Kategoria: Trendy gospodarcze
Jak rysuje się przyszłość strefy euro oraz jak szybko Polska może dogonić zachodnie gospodarki – to tylko dwa z wielu pytań zadanych podczas ekonomicznych debat Światowego Kongresu Kopernikańskiego.
W Toruniu o euro i polskiej gospodarce