W VIII odpływ kapitału z rynków wschodzących: 15,5 mld dol.

Odpływ kapitału z rynków wschodzących w sierpniu wyniósł 15,5 mld dol. po 32,8 mld dol. napływu w lipcu 2023 r. – podał w raporcie Instytut Finansów Międzynarodowych (IIF).

Z rynków kapitałowych odpłynęło 21,5 mld dol., a na rynek długu napłynęło 6,0 mld dol.

IIF (Institute of International Finance) to międzynarodowe stowarzyszenie instytucji finansowych liczące blisko 500 członków z 70 krajów. Należą do niego banki inwestycyjne i komercyjne, firmy ubezpieczeniowe i zarządzające aktywami.

map/ ana/


Artykuły powiązane

Upadek Silicon Valley Bank i zawirowania w amerykańskim sektorze bankowym

Kategoria: Analizy
Od czasów globalnego kryzysu finansowego i upadku Washington Mutual w 2008 r. amerykański sektor bankowy nie doświadczał takich turbulencji. Zaburzenia na rynku bankowym nie ograniczyły się tylko do USA. Upadek Silicon Valley Bank (SVB) spowodował zawirowania w skali globalnej, przenosząc kryzys zaufania na rynek europejski.
Upadek Silicon Valley Bank i zawirowania w amerykańskim sektorze bankowym

Sankcje i rosyjskie mity

Kategoria: Trendy gospodarcze
Na podstawie przekazu płynącego z Moskwy można by wnioskować, że gospodarka Rosji od dawna nie miała się tak dobrze, jak w okresie nakładanych na nią lawinowo narastających sankcji. Jaka jest jednak prawda? Czy Rosja rzeczywiście – jak twierdzi jej prezydent Władimir Putin – „nic nie straciła i nie straci” na wojnie, czy też sankcje to nasilający się czynnik degradacji tego państwa na gospodarczej mapie świata?
Sankcje i rosyjskie mity

Usługi finansowe coraz bardziej w tle

Kategoria: Analizy
Pandemia mocno przyśpieszyła integrację rozwiązań finansowych z ofertą podmiotów w wielu branżach, głównie e-commerce. Dla instytucji finansowych, dysponujących cyfrowymi oraz chmurowymi rozwiązaniami, to nowe i perspektywiczne źródło generowania przychodów.
Usługi finansowe coraz bardziej w tle