Pożegnanie

Po ciężkiej chorobie zmarła Ewa Wilcz-Grzędzińska, doświadczona dziennikarka i redaktorka. W swojej karierze współkierowała redakcjami dziennika „Polska The Times”, tygodnika „Newsweek” i tygodnika gospodarczego „Cash”.

Ewa Wilcz-Grzędzińska była współzałożycielką Obserwatora Finansowego, w którym piastowała funkcję zastępcy redaktora naczelnego.

Praca z nią była wielkim przywilejem i wyzwaniem. Przywilejem – bo Ewa była prawdziwym mistrzem w swoim fachu, rasowym dziennikarzem. Wyzwaniem – bo dla Ewy oceny dopuszczające zaczynały się od „+4”. Kiedy zadawała szczególnie trudny temat śmiejąc się mówiła „Jesteś w stanie to napisać. Wiem o tym. Jeśli będzie trzeba – pomogę”. I tak właśnie było.

Zazdrościliśmy jej niespożytej energii, szybkości w generowaniu pomysłów i determinacji do ich realizacji. Jej radosny śmiech był bardzo zaraźliwy i mobilizował nas w najcięższym, początkowym okresie funkcjonowania Obserwatora. Bez niej, Obserwator nie byłby tym czym jest dziś. Jej wielką energię podziwiali koledzy po fachu, ci którzy bezpośrednio z nią nie pracowali, ale przyglądali się jak dzięki jej pracy powstaje coś z niczego.

Ewa była nie tylko szefem, ale również nauczycielem. Dużo uwagi poświęcała temu, żeby swoją wiedzę i doświadczenia przekazać następnemu pokoleniu dziennikarzy. Najbardziej widocznym owocem tych wysiłków jest książka „Pisać skutecznie”, której jest współautorem.

Ewa miała szerokie serce. Robiła bardzo wiele, by wspomóc znajomych dziennikarzy dotkniętych zwolnieniami. Zawsze mogliśmy na nią liczyć.

Odeszła od nas wspaniała osoba i wielka dziennikarka.

Ceremonia pogrzebowa Ewy rozpocznie 8 maja o godz. 12.15 się w kościele św. Józafata na Powązkach Wojskowych.

Zespół Obserwatora Finansowego


Artykuły powiązane

Najwyższy czas na pożegnanie biopaliw

Kategoria: Analizy
Zamarł lub kuleje eksport zbóż z Ukrainy i Rosji. Grozi to głodem w wielu ubogich państwach świata. Obecny niedobór zbóż na świecie jest w sporej mierze sztuczny i "do zasypania" ziarnem.
Najwyższy czas na pożegnanie biopaliw