Yellen na szefa Fedu!

W chwili, gdy Lawrence Summers odpadł z wyścigu o zastąpienie Bena Bernanke na fotelu szefa Fed w Waszyngtonie zaczęto mówić, że następcą powinien być ktokolwiek tylko nie Janet Yellen, obecna wiceszefowa.
Yellen na szefa Fedu!

Kto powinien zostać następnym szefem Fed? Wynik sondy centralbanking.com z 20 września 2013 r.

Niektórzy wpływowi komentatorzy wydają się zdeterminowani w poszukiwaniu alternatywy.

Takie stawianie sprawy jednak jest zarówno nierozsądne, jak i pozbawione taktu. Pani Yellen ma doskonałe kwalifikacje do pełnienia tej funkcji, właściwie jest być może najlepiej wykwalifikowana osobą, jaka kiedykolwiek miała szansę objąć zarząd na bankiem centralnym. Gdyby była mężczyzną, w ogóle nie trzeba by było tego wszystko pisać.

Zwłaszcza, że plusy jej kandydatury zostały już szeroko opisane. Pracowała w Radzie Gubernatorów Fedu od 1990 r., a także jako szefowa doradców ekonomicznych prezydenta Clintona. Co więcej, w latach 2004-2010 była szefem oddziału Fedu w San Francisco, a to dało jej możliwość bliskiej obserwacji tego, co poszło nie tak z rynkiem nieruchomości i sektorem finansowym.

>>Cały komentarz na stronie New York Times.

Kto powinien zostać następnym szefem Fed? Wynik sondy centralbanking.com z 20 września 2013 r.

Tagi


Artykuły powiązane

Polska w Unii Europejskiej: 15 lat minęło

Kategoria: Analizy
Dwukrotny wzrost PKB na mieszkańca w ciągu ostatnich 15 lat był wielkim osiągnięciem Polski. Wzrost ten wspierały fundusze Unii Europejskiej – bez nich skumulowany PKB za okres naszego członkostwa byłby o 2 proc. niższy.
Polska w Unii Europejskiej: 15 lat minęło

Europejczycy w azjatyckim banku

Kategoria: Instytucje finansowe
Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB) powstał wprawdzie z inicjatywy Chin, a kraj ten jest jego największym udziałowcem, jednakże nie jest to instytucja w jakikolwiek formalny sposób podporządkowana władzom w Pekinie. Dlatego przymiotnik „azjatycki” nie jest do końca ścisły. Europejczycy mają bowiem na AIIB większy wpływ niż mogłoby się wydawać.
Europejczycy w azjatyckim banku

Złoty pływa 19 lat

Kategoria: Analizy
Od 1990 roku Polska zaadoptowała niemalże wszystkie możliwe reżimy kursowe, przechodząc drogę od kursu sztywnego do w pełni płynnego. Wstąpienie Polski do UE przyniosło istotne umocnienie polskiej waluty, które jednak nie zaszkodziło gospodarce i polskiemu eksportowi.
Złoty pływa 19 lat