Podcast: Jesteśmy w towarzystwie mózgów, które są od nas potężniejsze

Rozwój sztucznej inteligencji to wielka rewolucja dla życia społecznego. Jak relacja sztucznej inteligencji z naturalną wpłynie na życie jednostek i całych społeczeństw tłumaczy prof. Michał Kosiński, psycholog społeczny i data scientist, jeden z czołowych specjalistów w dziedzinie psychometrii, wykładowca Uniwersytetu Stanforda.
Podcast: Jesteśmy w towarzystwie mózgów, które są od nas potężniejsze

Po raz pierwszy w historii gatunku ludzkiego jesteśmy w towarzystwie mózgów, które stają się od nas większe, często dużo większe. I ten wzrost jest daleki jeszcze od jakiegokolwiek limitu. Przykładem może być elektryczność. Jeżeli dzisiaj byśmy postanowili, że np. nie chcemy z niej więcej korzystać, to dla gatunku ludzkiego byłoby to tragedia, której nie bylibyśmy w stanie przetrwać jako cywilizacja. W niedługim czasie będzie się to też odnosiło do sztucznej inteligencji. I to stanowi niesamowitą zmianę i korzyść dla ludzkości, ale też zagrożenie dla nas.

Zachęcamy do odsłuchania całości podcastu na Spotify OF:  https://open.spotify.com/episode/7aBv5MklQJpievACHt5v1K

Otwarta licencja


Tagi


Artykuły powiązane

Co przyniesie wprowadzenie sztucznej inteligencji do opieki zdrowotnej

Kategoria: VoxEU
Chociaż technologie sztucznej inteligencji wchodzą do głównego nurtu, ich wdrożenie w opiece zdrowotnej jest opóźnione. Niniejszy artykuł opisuje potencjalne oszczędności wynikające z zastosowania sztucznej inteligencji w opiece zdrowotnej Stanów Zjednoczonych oraz powody jej powolnego wprowadzania.
Co przyniesie wprowadzenie sztucznej inteligencji do opieki zdrowotnej

Sztuczna inteligencja: bilans nadziei i obaw

Kategoria: Trendy gospodarcze
Artificial Intelligence, czyli sztuczna inteligencja, stała się nieodłącznym elementem naszej codzienności, chociaż wciąż dla wielu osób pozostaje pojęciem, które trudno zdefiniować. Przez ostatnie lata AI zrewolucjonizowała wiele dziedzin naszego życia, m.in. w jaki sposób są prowadzone firmy, metody komunikacji międzyludzkiej. Ponadto, wpływa ona na podejmowanie decyzji i postrzeganie otaczającego nas świata.
Sztuczna inteligencja: bilans nadziei i obaw

Podcast: Rewolucja cyfrowa zmieni naszą gospodarkę

Kategoria: Trendy gospodarcze
Zapraszamy do słuchania kolejnego odcinka podcastu Obserwatora Finansowego. Z doktorem Grzegorzem Lewickim rozmawiamy o tym, co czeka światową gospodarkę w związku z rozwojem możliwości sztucznej inteligencji.
Podcast: Rewolucja cyfrowa zmieni naszą gospodarkę