Podcast: Nie wiemy, jak działa sztuczna inteligencja

Tempo rozwoju algorytmów jest oszałamiające. O przyszłości sztucznej inteligencji mówi prof. Andrzej Dragan, znany fizyk teoretyczny i popularyzator nauki.

Żyjemy chyba w najciekawszych czasach, w jakich żyli dotąd ludzie, a dramat sytuacji polega na tym, że nadchodzące lata będą jeszcze ciekawsze. Przełom zaś polega na tym, że nauczyliśmy się robić rzeczy, których nie rozumiemy.

W rozmowie także o tym, czym są emocje i czy maszyny są w stanie je odczuwać? Czym w ogóle jest świadomość? Czy poczucie humoru jest cechą specyficznie ludzką?

Zachęcamy do odsłuchania całości podcastu na platformie Spotify:

Nie mamy pojęcia, na jakich zasadach działa Sztuczna Inteligencja • Obserwator Finansowy (spotify.com)


Tagi


Artykuły powiązane

Sztuczna inteligencja – korzyści i zagrożenia

Kategoria: Trendy gospodarcze
Sztuczna inteligencja coraz bardziej wpływa na współczesny świat. Mimo że wciąż jesteśmy daleko od tego, aby maszyny zdominowały wszystkie aspekty życia, dostępność technologii opartych na sztucznej inteligencji, a zwłaszcza zdolność maszyn do przechowywania i oceny ogromnych ilości informacji jest bezsprzeczna.
Sztuczna inteligencja – korzyści i zagrożenia

Generatywna sztuczna inteligencja – szanse i wyzwania

Kategoria: Sektor niefinansowy
Od listopada 2022 r., kiedy to firma OpenAI oddała do bezpłatnego użytku narzędzie ChatGPT, hasło „generatywna sztuczna inteligencja” nie schodzi z czołówek portali internetowych. W tle toczy się dyskusja nad korzyściami i zagrożeniami płynącymi z rozwoju tej technologii.
Generatywna sztuczna inteligencja – szanse i wyzwania

Generatywna sztuczna inteligencja zmieni biznes i rynek pracy

Kategoria: Trendy gospodarcze
Generatywna sztuczna inteligencja, której reprezentantem stał się ChatGPT przebuduje znacząco wiele branż, wpływając na kształt ich modeli biznesowych. W znacznie większym stopniu niż w przypadku poprzednich rewolucji technologicznych jej skutki odczują pracownicy, których zajęcie wymaga wyższych kompetencji i wykształcenia.
Generatywna sztuczna inteligencja zmieni biznes i rynek pracy