Biden ocenia, że kryzys bankowy jeszcze się nie skończył

Prezydent USA Joe Biden ocenił we wtorek, że niepewność w sektorze bankowym wywołana upadłością Silicon Valley Bank jeszcze się nie skończyła, a jego administracja stale monitoruje sytuację. Zaznaczył jednak, że zrobił tyle, ile mógł, by uspokoić sytuację.

Pytany o sprawę przez dziennikarzy na lotnisku podczas wizyty w Karolinie Północnej Biden stwierdził, że zrobił tak dużo, jak tylko mógł przy dostępnych mu narzędziach, by przywrócić zaufanie do systemu bankowego, ale dodał, że to jeszcze nie koniec.

„To jeszcze nie koniec, bardzo uważnie się temu przyglądamy” – powiedział prezydent. Już po wylądowaniu z powrotem w Waszyngtonie dodał, że sytuacja jest pod kontrolą

W poniedziałek First Citizens Bank ogłosił, że kupi przejęty przez państwo po upadłości Silicon Valley Bank, którego zapaść spowodowała niepewność na rynku. Transakcja wsparta przez federalnego regulatora spowodowała wzrost cen akcji banków w całym sektorze.

osk/ mma/ doa/


Artykuły powiązane

Włoski sektor bankowy pod lupą

Kategoria: Analizy
Jednym z trzech największych sektorów bankowych w UE, zaraz po francuskim i niemieckim, choć jest znacznie od nich mniejszy, jest włoski sektor bankowy. Łączne aktywa włoskich banków nie przekraczają 200 proc. PKB – to mniej niż średnia dla państw strefy euro.
Włoski sektor bankowy pod lupą

Kryzys urodzeń to kryzys gospodarki

Kategoria: Analizy
Zasoby ludzkie to największy atut każdego z państw, które rywalizują o tytuł tego najbardziej rozwiniętego. Technologiczna przewaga czy zasoby surowców nie wystarczą, bo bez nowych pracowników nie da się utrzymać tempa wzrostu. W przypadku Polski problem z dzietnością z roku na rok się pogłębia, a nie wygląda na to, by coś miało się poprawić.
Kryzys urodzeń to kryzys gospodarki