Czas zamienić jednodolarowy banknot monetą

Jednodolarowy banknot przeżył swoją użyteczność w naszej gospodarce. Stany Zjednoczone są jednym z zaledwie trzech krajów, które mają banknot opiewający na tak małą wartość jak jeden dolar.
Czas zamienić jednodolarowy banknot monetą

(CC BY tom_bullock)

Większość najważniejszych gospodarek zmieniła banknot na monetę lata lub dziesięciolecia temu i zaoszczędziła sporo pieniędzy z tego powodu.

Cały komentarz na stronie Real Clear Markets.

(CC BY tom_bullock)

Tagi


Artykuły powiązane

Projekt Pniewskiego

Kategoria: Instytucje finansowe
Historia jest dziełem narodu. Ale co się dzieje, gdy naród jest zniewolony? Kto wówczas tworzy historię? Historia zniewolonego narodu jest przedstawiona na dwuzłotowym banknocie z 1946 roku. Zniewolony naród to życie na podsłuchu, obozy pracy, stosy płonących książek. W wierszach, na obrazach, także na banknotach, były rzeczy, których nie było w rzeczywistości. I na tym polegało zniewolenie.
Projekt Pniewskiego

Pieniądz rewolucji węgierskiej

Kategoria: Sektor niefinansowy
Na wieść o krwawo stłumionym powstaniu narodowym w Poznaniu, studenci Politechniki w Budapeszcie zebrali się na placu Bema, gdzie wyrazili poparcie dla polskich robotników. Był 23 dzień października 1956 roku. Następnego dnia kilku manifestantów udało się do rozgłośni radia węgierskiego, aby odczytać szesnastopunktowy manifest. Mieszkańcy Budapesztu spontanicznie dołączali do manifestacji, aż zebrał się tłum.
Pieniądz rewolucji węgierskiej

Znaczenie pieniądza gotówkowego

Kategoria: Instytucje finansowe
W ostatnich dziesięcioleciach pojawił się, niczym lotny piasek, pieniądz wirtualny, pozbawiony materialnych i niematerialnych przymiotów. Rozpowszechniony pod wpływem innowacji na rynkach finansowych i w technologii informacyjnej, pieniądz wirtualny opanował systemy płatności na całym świecie.
Znaczenie pieniądza gotówkowego