Niemcy: Indeks ZEW w kwietniu wyniósł +42,9 pkt

Zaufanie niemieckich analityków i inwestorów instytucjonalnych w kwietniu 2024 r. się poprawiło – wynika z danych Instytutu ZEW.

Raport ZEW pokazał, że indeks mierzący oczekiwania tych grup co do wzrostu gospodarczego Niemiec wyniósł +42,9 pkt. Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie +35,5 pkt wobec +31,7 pkt miesiąc wcześniej.

Indeks ocen obecnej sytuacji wyniósł -79,2 pkt wobec -80,5 pkt miesiąc wcześniej. Tu oczekiwano -76 pkt.

kkr/ ana/


Artykuły powiązane

Recesja w Rosji pogłębia się

Kategoria: Trendy gospodarcze
W świetle rosyjskiej inwazji na Ukrainę i bezprecedensowych sankcji nałożonych przez kraje zachodnie, uważne śledzenie rozwoju sytuacji gospodarczej w Rosji stało się ważniejsze niż kiedykolwiek. Niniejszy artykuł przedstawia zestaw alternatywnych wskaźników związanych z krajową sytuacją gospodarczą, a jednocześnie niezależnych od oficjalnych danych rosyjskiego głównego urzędu statystycznego.
Recesja w Rosji pogłębia się

Światełko w tunelu – w oddali

Kategoria: Trendy gospodarcze
Polscy przedsiębiorcy wykazują ostrożny optymizm w ocenie sytuacji gospodarczej. Nie na tyle duży, by jednak planować inwestycje.
Światełko w tunelu – w oddali

Niemiecka gospodarka traci moc

Kategoria: Trendy gospodarcze
Gospodarka naszego zachodniego sąsiada znalazła się na rozdrożu. To wynik niewystarczającego dostosowania do zmian koniunkturalnych i strukturalnych w światowej ekonomii. Sprawia to, że dotychczasowy model gospodarczy oparty na eksporcie staje się trudniejszy do kontynuowania.
Niemiecka gospodarka traci moc