Rozmowa Rafała Wosia z Piotrem Arakiem dla #OF

O konsekwencjach wojny, zniszczeniach i odbudowie gospodarki ukraińskiej…

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy redaktora Rafała Wosia z Piotrem Arakiem, dyrektorem Polskiego Instytutu Ekonomicznego, w której omówiono gospodarcze skutki rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Jak zauważył nasz rozmówca: „Najistotniejszy element jest związany z tym, że wojna toczy się czy toczyła się na obszarach, które obejmą od 50 do 40 proc. produktu krajowego brutto ukraińskiego. I to spowodowało, że ponad jedna trzecia społeczeństwa straciła pracę i dzisiaj ta stopa bezrobocia wynosi ponad 30 proc. To powoduje, że zarówno produkt krajowy brutto – ukraińska gospodarka jest w recesji – jak i ta produktywność tej gospodarki w kolejnych latach będzie o wiele niższa”.

Rozmowa Rafała Wosia z Piotrem Arakiem – transkrypcja (PDF)

Otwarta licencja


Tagi


Artykuły powiązane

Rozmowa Rafała Wosia z Ernestem Pytlarczykiem

Kategoria: Wideo
O inflacji, płacach, strefie euro i surowcach… - zachęcamy do obejrzenia rozmowy Rafała Wosia z Ernestem Pytlarczykiem, głównym ekonomistą Banku Pekao S.A.
Rozmowa Rafała Wosia z Ernestem Pytlarczykiem

Ekonomiści pobłądzeni w krytyce NBP

Kategoria: Trendy gospodarcze
Dwaj członkowie pierwszej RPP przystąpili do boju w kampanii przed sejmowym głosowaniem nad kandydatem na stanowisko prezesa NBP i w dwudziestu punktach sformułowali swoją – jakżeby inaczej, sążniście negatywną – opinię o polityce pieniężnej realizowanej przez RPP czwartej kadencji (Bogusław Grabowski i Jerzy Pruski, Bankructwo polityki pieniężnej? Rzeczpospolita 27.04.2022).
Ekonomiści pobłądzeni w krytyce NBP