Premier: 2 mld zł na rozbudowę produkcji amunicji artyleryjskiej

Rząd przeznaczy 2 mld zł na inwestycje w rozbudowie zdolności produkcji amunicji artyleryjskiej – poinformował na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Premier poinformował, że rząd przyjął uchwałę w sprawie programu zwiększenia produkcji amunicji w Polsce.

„Rząd przyjął program zachęcający podmioty prywatne i spółki skarbu państwa do zwiększania produkcji amunicji tak, aby w kraju powstawały nowe zakłady produkcyjne” – powiedział.

„Na inwestycje przeznaczone zostanie do 2 mld zł, a zamówienia opiewają na 12 mld zł” – dodał.

Dodał, że poprosi PFR, aby uczestniczył w tworzeniu biznesplanu dla zakładów produkujących amunicję chcących zwiększyć lub rozpocząć produkcję w kraju.

map/ ana/


Artykuły powiązane

Łatwiej o wzrost produkcji rolnej niż o jej efektywność

Kategoria: Oko na gospodarkę
Efektywność produkcji rolnej w krajach UE w ostatniej dekadzie wyraźnie rosła, ale 2021 r. przyniósł regres. Rekordy wzrostu efektywności biją Bułgaria, Irlandia i Francja. W Polsce w 2021 r. produkcja rolna wzrosła, ale jej efektywność – jak w Hiszpanii czy w Niemczech – malała.
Łatwiej o wzrost produkcji rolnej niż o jej efektywność

Wzrost produkcji i nieefektywna alokacja zasobów w Korei Płd.

Kategoria: Sektor niefinansowy
Południowokoreański program rozwoju przemysłu ciężkiego i chemicznego (Heavy and Chemical Industry Drive) z lat 1972-1979 przyczynił się do rozrostu wspieranych przedsiębiorstw czy gałęzi przemysłu oraz zwiększenia ich produkcji. Zarazem jednak wiązał się z nasileniem zjawiska nieefektywnej alokacji zasobów w gospodarce.
Wzrost produkcji i nieefektywna alokacja zasobów w Korei Płd.