Dr Mark Esposito, związany z Uniwersytetem Harvarda socjoekonomista, uznawany za jednego z czołowych światowych liderów w sprawach związanych z czwartą rewolucją przemysłową, weźmie udział w zbliżającym się kongresie futurologicznym. |
Mark Esposito (fot. mat. prasowe)
Dr Esposito prowadzi działalność naukową, badawczą i doradczą, współpracując m.in. z takimi instytucjami i organizacjami, jak Uniwersytet Harvarda, Uniwersytet w Cambridge, Uniwersytet Stanforda, Uniwersytet Georgetown, Międzynarodowa Szkoła Biznesu Hult, Mohammed Bin Rashid School of Government, Ideation Center of Strategy& w PWC, UC Berkeley SkyDeck, Światowe Forum Ekonomiczne czy UNESCO.
Jest profesorem wizytującym na całym świecie, współzałożycielem firmy badawczej w dziedzinie uczenia maszynowego Nexus FrontierTech, a także firmy edutech The Circular Economy Alliance. Na Uniwersytecie Harvarda prowadzi popularny kurs dla kadry kierowniczej na temat sztucznej inteligencji. Ceniony jest za rozeznanie w zmianach i możliwościach, jakie w obrębie różnych gałęzi przemysłu przynosi technologia i w tym zakresie doradzał rządom wielu krajów, NATO i Organizacji Stanów Zjednoczonych.
Społeczność liderów Thinkers 360 uznała go za jednego z 50 najlepszych na świecie myślicieli zajmujących się zrównoważonym rozwojem i jednego z 30 najwybitniejszych wschodzących myślicieli biznesowych na świecie. Jest autorem ponad 150 publikacji naukowych, 13 książek, w tym 2 bestsellerów: „Understanding how the Future Unfolds” i „The AI Republic”.
Dr Mark Esposito wystąpi w Warszawie podczas „Futurist of The Year 2024”. Jego prelekcja zatytułowana „Wielka Remobilizacja: Tworzenie trajektorii przyszłości nadchodzących epokowych zmian” będzie jednym z głównych wydarzeń drugiego dnia kongresu.
Największy kongres naukowy w Polsce już wkrótce
Na trzydniowe wydarzenie odbywające się w Warszawie od 9 do 11 kwietnia 2024 r. w Ufficio Primo Kongres zjadą najwybitniejsi światowi futurolodzy i naukowcy, współpracujący na co dzień z najważniejszymi uczelniami świata.
Zobacz również:
W kongresie weźmie udział wielu wybitnych ekspertów związanych z takimi dziedzinami, jak nowoczesna technologia, finanse czy edukacja. Do tej pory organizatorzy zapowiedzieli udział m.in.: prof. Didiera Queloza, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, dra Ousmène Jacquesa Mandenga, wybitnego specjalisty od zagadnień związanych z pieniądzem cyfrowym; prof. Johna Tasioulasa, pierwszego dyrektora Instytutu Etyki Sztucznej Inteligencji Uniwersytetu Oksfordzkiego; prof. Nicka Bostroma, twórcy Instytutu Przyszłości Ludzkości Uniwersytetu Oksfordzkiego; Gary’ego A. Bollesa, autora bestsellerowej książki „The Next Rules of Work”; Jonathana Brilla, futurologa nr 1. według Forbesa; Thomasa Freya, najlepiej ocenianego futurologa według Google; Gerda Leonharda, szwajcarskiego futurologa uznawanego za jednego z czołowych wizjonerów świata; dr Michaela L. Brodiego, światowej sławy naukowca z Uniwersytetu Harvarda, specjalizującego się w analityce baz danych i sztucznej inteligencji; Marka Coeckelbergha, profesora filozofii mediów i technologii na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Wiedeńskiego, eksperta w dziedzinie etyki sztucznej inteligencji, robotyki i technologii.
Kongres jest przygotowywany przez Szkołę Główną Mikołaja Kopernika oraz partnerów, takich jak Singularity University i Akademia Jagiellońska.
„Obserwator Finansowy” jest patronem medialnym Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika oraz kongresu „Futurist of the Year 2024”.