USA: Indeks wniosków o kredyt hipoteczny MBA: -1,4 proc.

W USA zanotowano spadek indeksu wniosków o kredyt hipoteczny MBA – indeks wyrównany sezonowo spadł o 1,4 proc. w tygodniu zakończonym 2 czerwca – podało w komunikacie Stowarzyszenie Banków Hipotecznych (MBA).

Poprzednio indeks spadł o 3,7 proc.

kkr/ gor/


Artykuły powiązane

Recesja w Rosji pogłębia się

Kategoria: Trendy gospodarcze
W świetle rosyjskiej inwazji na Ukrainę i bezprecedensowych sankcji nałożonych przez kraje zachodnie, uważne śledzenie rozwoju sytuacji gospodarczej w Rosji stało się ważniejsze niż kiedykolwiek. Niniejszy artykuł przedstawia zestaw alternatywnych wskaźników związanych z krajową sytuacją gospodarczą, a jednocześnie niezależnych od oficjalnych danych rosyjskiego głównego urzędu statystycznego.
Recesja w Rosji pogłębia się

Indyjski sektor bankowy

Kategoria: Analizy
W Indiach banki odgrywają bardzo ważną rolę w alokacji kapitału i we wspieraniu wzrostu gospodarczego. Ponad dwie trzecie aktywów systemu finansowego Indii stanowią właśnie aktywa banków. System finansowy zdominowany jest więc przez sektor bankowy. Rynek obligacji korporacyjnych jest niewielki.
Indyjski sektor bankowy

O czym mówią rynki finansowe? Ocena sentymentu

Kategoria: Analizy
Analiza sentymentu od dawna jest narzędziem inwestorów i analityków rynków finansowych. Przez sentyment rynkowy zazwyczaj rozumie się nastawienie inwestorów do konkretnego segmentu rynku czy rodzaju aktywów finansowych. Nastawienie to może powodować, że rynkowa cena aktywów różni się od wyceny, która wynika z uwarunkowań ekonomicznych i finansowych.
O czym mówią rynki finansowe? Ocena sentymentu